was toegezegd voor de oprichting van een filmonderneming, welker rendabiliteit dezerzijds op redelijke gronden in twijfel kon worden getrokken, het werken in het Nederlandsche filmbedrijf onmogelijk te maken. Dat inmiddels twee Nederlandsche ondernemingen, het Philips- concern te Eindhoven en de N.V. „Cinetone" de koe bij de horens hebben gevat door geluidsfilm-studio's te bouwen resp. in Eindho ven en in Amsterdam stemt tot groote voldoening. Eveneens werd door vele leden toegejuicht, dat door het initia tief van den heer Alex Benno en mede door den financieelen steun van verschillende leden, o.w. de heer LoetC. Barnstijn, die ten slotte de leiding op zich nam van de productie der eerste groote Nederlandsche speel (geluids-) film, de grondslagen voor de Nederlandsche filmindustrie geacht konden worden te zijn gelegd. De wijze, waarop door de drie „insiders" (Benno, Cinetone en Loet C. Barnstijn) deze onderneming werd aangevat, rechtvaar digde de beste verwachtingen nopens haar welslagen. Dat de onderneming, die enkele buitenstaanders waren begonnen met de vervaardiging eener groote historische film, tot mislukking ge doemd was, was te voorzien en daaruit viel helaas weer eens de les te putten, dat, wanneer niet door deskundigen (zoowel technisch als commercieel) het vervaardigen van films ter hand wordt ge nomen, het bedrijf schade lijdt en de waardeering van het publiek voor de film en voor het filmbedrijf verloren gaat. Opening Bio-Vacantieoord „Russenduin". De 1ste Juli 1933 was een dag, die met gulden letteren geboek staafd zal blijven in de annalen van den Nederlandschen Bioscoop- Bond. Op dien dag werd op den hoogsten top der Noord-Holland- sche duinen het ideale oord in gebruik genomen, dat hopenlijk een zegen moge zijn voor de zwakke kindertjes van de allerbehoeftig- sten in ons land. De opening van het Bio-Vacantieoord „Russenduin" te Bergen aan Zee was tevens de bekroning van den schitterenden arbeid, dien de leden van den Bond op het gebied der humaniteit in een betrekkelijk korte spanne tijds hadden verricht. Mede werd daar door op treffende wijze gedemonstreerd, dat de menschen uit het film- en bioscoopbedrijf niet alleen waarde hechten aan stoffelijke goederen. Geen wonder dat de groote belangstelling bij de officieele ope ningsplechtigheid op den stralenden zomerdag, die het tweede half jaar van 1933 aankondigde, zeer in het bijzonder geopenbaard werd van de zijde van de leden van den Bond, die in grooten getale aan- 13

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 13