wezig waren om het resultaat van hun aan de humaniteit gegeven arbeid te aanschouwen. Uitteraard waren er ook vele autoriteiten aanwezig, hoewel er wel eenige ontbraken, wier tegenwoordigheid getuigenis zou hebben kunnen afleggen van een zekere waardeering, waarop in aanmerking nemende de zonder eenigen overheidssteun geleverde prestaties wel aanspraak gemaakt mocht worden. Hoe 't ook zij, de Nederlandsche Bioscoop-Bond stelde er een eer in, dat het Bestuur van de Stichting „Bio-Vacantieoord" den Bondsvoorzitter had uitgenoodigd de officieele opening te willen verrichten. De talrijke gasten, die zich vereenigd hadden op het terras van „Russenduin" met dat schoone uitzicht op de Noordzee, zullen niet licht vergeten het moment waarop, terwijl de frissche Bio-vlag ge- heschen werd, de heer D. Hamburger Jr., de bede uitsprak, dat een eeuwigdurende gezondheidsepidemie moge heerschen in het ideale kinderverblijf om daarna als symbool dat het gebouw, dat meer dan 15 jaar onbewoond was geweest, zijn bestemming had gekre gen, den sleutel aan de Directrice van het Bio-Vacantieoord te doen overreiken. Ontroering maakte zich van velen meester bij het aanschouwen van het smaakvolle, zij 't toch zeer eenvoudige interieur, van de slaapzalen met hun witte ledikanten, gedekt met zachtrose spreitjes en van de waschgelegenheden met de eenvoudige zachtgroen ge kleurde waschbakken, die tezamen een harmonisch geheel vormen. Er was maar één roep, n.1. dat het film- en bioscoopbedrijf een oord had gesticht men had daarbij tevens op het oog het zwembassin, waar de kinderen zwemonderricht krijgen en de turnzaal, waar de lichamelijke oefeningen onder deskundige leiding worden gehou den dat in Nederland voorbeeldeloos is. In Bergen aan Zee staat thans trotsch op het hoogste duin een monument, dat de leden van den Nederlandschen Bioscoop-Bond met liefde en dezelfde offervaardigheid, die zij tot nu toe steeds aan den dag legden, zullen blijven koesteren. Aan den lsten Juli 1933 zullen allen, die bij het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf geïnteresseerd zijn, de schoonste herinne ringen bewaren. Rest ons nog de zakelijke mededeeling, dat de Bond een extra subsidie aan de Stichting Bio-Vacantieoord ter bestrijding van de kosten, verbonden aan de openingsplechtigheid, had verleend. DE FILMKEURING. De goede verstandhouding, die er sinds de instelling van de 14

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 14