filmverhuurders om in de gemeenten Venlo en Tegelen films te le veren aan of te doen vertoonen in gebouwen van vereenigingen, patronaten of personen, die geen lid zijn van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. De tweede ledenvergadering in het afgeloopen jaar werd op 11 September gehouden. In deze vergadering werd het beleid van het Hoofdbestuur goed gekeurd ten aanzien van de gevoerde onderhandelingen met het „Bureau tot boycot van Duitsche waren" betreffende den boycot van Duitsche films. Vervolgens werd besloten om, ter versterking van het weer standsvermogen van den Bond, van de leden te heffen voor den duur van 18 September tot en met 31 December, dus gedurende 16 achtereenvolgende weken een bepaalde wekelijksche bijdrage ten behoeve van de Weerstandskas. In de spoed-ledenvergadering, welke op 27 December werd ge houden, werd op voorstel van het Hoofdbestuur het navolgend voorschrift vastgesteld: „Van een nader door het Hoofdbestuur van den Nederland- „schen Bioscoop-Bond vast te stellen tijdstip af zal in de bio scopen der leden geen muziek door één of meer musici uit gevoerd mogen worden en zullen er geen artisten mogen op treden. De bioscoopprogramma's zullen van dit tijdstip af uit sluitend mogen bestaan uit filmvertooningen, desgewenscht „aangevuld met auteursrecht-vrije gramofoonmuziek." Verder werden de navolgende voorschriften vastgesteld: a. met de musici, die in de bioscoop-theaters der leden werkzaam zijn of alsnog in dienst worden genomen, moet een arbeidsover eenkomst worden aangegaan met een opzeggingstermijn van ten hoogste één maand; b. in contracten met artisten (variété- en andere ondernemingen, artisten, artisten-agenten e.d.) moet een clausule worden op genomen, luidende als volgt: „Deze overeenkomst wordt aangegaan onder de ontbinden de voorwaarde, dat zij vervalt, wanneer meer dan 20 dagen voor den dag, waarop de ondergeteekende(n)(variété- artist of variété-gezelschap e.d.) ingevolge deze overeenkomst voor het eerst zou (den) moeten optreden, het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond het verbod aan zijn 39

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 39