DE MARKANTE FEITEN VAN 1933. Voor het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf heeft het jaar 1933 zich gekenmerkt door de navolgende markante feiten: 1 e. het in werking treden van de bij Koninklijk Besluit van 1 Februari 1933 goedgekeurde gewijzigde Statuten en van de nieuwe reglementen van den Bond; 2e. de herdenking van het 15-jarig bestaan van den Neder- landschen Bioscoop-Bond op den 13den Februari 1933; 3e. de sluiting der bioscooptheaters in de gemeenten Venlo en Tegelen sinds 28 April 1933; 4e. de moeilijkheden met het Bureau voor Muziekauteurs- recht „B U M A" over de betaling van muziekauteurs- rechten; 5e. het leggen van de grondslagen voor een Nederlandsche filmindustrie; 6e. de officieele opening op den lsten Juli 1933 van het Bio-Vacantieoord Russenduin" te Bergen aan Zee. De reglementsherziening. Zooals in het voorafgaande jaar door de Algemeene Ledenverga dering was besloten, traden op den dag waarop het Koninklijk Be sluit tot goedkeuring der gewijzigde Statuten zou worden afgekon digd, en dat was op 1 Februari 1933 een reeks nieuwe (gewijzigde) reglementen in werking, n.1. het algemeen reglement, het filmbeursreglement, het reglement op het naamregister en de algemeene voorwaarden van verhuur en huur van films. De draagwijdte dezer reglementsherziening werd in het jaarver slag-1932 (pag. 3946) uitvoerig geschetst. Als uitvloeisel van de nieuwe Statuten koos de op 13 Maart 1933 gehouden jaarlijksche algemeene ledenvergadering een nieuw Hoofdbestuur, bestaande uit 9 leden, waarvan vier leden eigenaar, medevennoot of bestuurder van een filmfabriek of filmverhuurkan-

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 3