tot een internationale organisatie van het geheele filmwezen. Dikwijls moest aandacht gewijd worden aan klachten van leden over filmvertooningen door buitenstaanders in vereenigings- en pa tronaatsgebouwen, tegen welke vertooningen maatregelen gevraagd werden. Of en in hoeverre het geven van filmvertooningen door buitenstaanders behoort te worden tegengegaan zal nader, in over leg met de in den Bond vereenigde groepen van filmverhuurders en exploitanten onder het oog worden gezien. De tusschenkomst van het Hoofdbestuur werd gevraagd voor een kwestie, die gerezen was tusschen een lid en de Nederland- sche Artistenorganisatie over het niet uitbetalen van honoraria, waarop deze organisatie beslag had laten leggen. Ook werd met deze vereeniging der Nederlandsche variété-artisten overleg ge pleegd met het oog op gezamenlijk te nemen maatregelen tegen een revue-exploitant, die zijn contract tegenover een onzer leden niet was nagekomen. Het Hoofdbestuur moest zijn aandacht schenken aan een motie, die in den Raad der Gemeente Breda door een der raadsleden was aanhangig gemaakt met betrekking tot de nakeuring van films door de K. F. C. Onder de verschillende adviezen, per rondschrijven aan de leden bekend gemaakt, was er óók één, waarin naar aanleiding van het voornemen van één der filmverhuurders om een goudclausule in de filmcontracten op te nemen, door het Hoofdbestuur te kennen was gegeven, dat zulk een clausule in de contracten geacht moet wor den te zijn in strijd met de in het bedrijf geldende usances. Na besprekingen met vertegenwoordigers van het Bureau voor Muziekauteursrechten „Merea" over de vraag of de filmjournaal- fabrikanten musico-mechanische rechten verschuldigd zijn, besloot het Hoofdbestuur de filmfabrikanten te ontraden met genoemd Bureau overeenkomsten aan te gaan. Het Hoofdbestuur gaf de Algemeene Bedrijfsvereeniging voor Ziekengeldverzekering toestemming tot hergroepeering der onder scheidene bedrijfsgroepen. De groepen kantoren, bioscooptheaters, accountantskantoren, notaris- en advocatenkantoren, vereenigin- gen, scholen, kerkgemeenten en exploitaties van bouwmaatschap pijen werden in één groep vereenigd. Deze hergroepeering kan voor het bioscoopbedrijf een voordeel zijn. In totaal zijn slechts 147 leden van den Bond bij de bedrijfsgroep aangesloten, doch het Hoofdbestuur vertrouwt dat ook de overige leden binnenkort van het voordeelig tarief zullen willen profiteeren. De Omzetbelastingwet, die aan het eind van het jaar 1933 in 42

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 42