het Staatsblad werd afgekondigd, had de aandacht van het Hoofd bestuur, dat besloot in de eerste plaats aan den Minister van Financiën te verzoeken het compenseerend invoerrecht van films van 1 niet te doen invorderen, daar het filmmateriaal, gelijk bepaald in art. 37 van de Omzetbelastingwet, niet in ons land wordt voortgebracht en vervolgens nader de vraag in studie te nemen of voor het filmmateriaal, dat onze filmverhuurders uit het buiten land betrekken, doch dat niet meer in ons land aan derden wordt verkocht, het bijzondere invoerrecht van 4 verschuldigd is. Het Hoofdbestuur was zeer tot zijn leedwezen genoodzaakt eenige afdeelingsbesluiten, ingevolge de aan dit college in art. 23 der afdeelingsreglementen verleende bevoegdheid te vernietigen. Het eene vernietigingsbesluit trof een besluit der afdeeling Rot terdam, volgens hetwelk aan de leden dier afdeeling werd voor geschreven in de Rotterdamsche bioscooptheaters op Zondagoch tenden geen films meer te vertoonen of te doen vertoonen, ook niet door vereenigingen, particulieren e.a. die de bioscoopzalen huren; met uitzondering van die films, welke door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring op grond van art. 2 van het Keuringsregle ment als wetenschappelijke filmwerken zijn aangemerkt. Het Hoofdbestuur grondde dat vernietigingsbesluit hierop, dat het besluit der Rotterdamsche afdeeling niet raakt de algemeene plaatselijke belangen van de gezamenlijke leden dier afdeeling en het ook niet geacht kan worden te zijn in het gemeenschappelijk belang der gezamenlijke afdeelingsleden. Omtrent de gevolgen dezer vernietiging werd door het Hoofd bestuur nader met het afdeelingsbestuur overleg gepleegd. Op dezelfde gronden werd vernietigd een besluit der afdeeling Den Haag, volgens hetwelk de afdeelingsleden geen reductiebons meer zouden mogen uitgeven en zij zich zouden moeten onthouden van publicaties in bepaalde kranten of tijdschriften. Op verzoek van de Tucht unie wees het Hoofdbestuur den Bondsdirecteur aan om zitting te nemen in een door deze Vereeni- ging ingestelde commissie, die tot taak had te onderzoeken of, en zoo ja, welke maatregelen van de zijde der Tuchtunie behooren te worden genomen om den invloed van het sensatie-element in de film op de jeugd tegen te gaan. Ook werd de Bondsdirecteur afgevaardigd naar de Buitenge wone Algemeene Vergadering van den Koninklijken Nederland- schen Middenstandsbond, op 8 November te Amsterdam gehou den, waarin een werkprogram werd vastgesteld. In dat program werd als een der punten, waarnaar gestreefd zou worden, opgeno men: „Afschaffing der personeele belasting voor bedrijfslokaliteiten 43

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 43