een filmverhuurder, die een incident op de filmbeurs had veroorzaakt; een exploitant, die in zijn annonces op afkeurenswaardige wijze had gezinspeeld op de exploitatie zijner collega; een exploitant, wegens de publicatie van een het bedrij t onwaardige annonce. Ten aanzien van de overige aangeklaagde leden meende het Hoofdbestuur te kunnen volstaan met een berisping. (Uitteraard waren er ook verschillende klachten ongegrond). Enkele klachten wegens het ontvangen van sommaties van de Filmhuurschuld-Commissie, die niet rechtmatig zouden zijn, werden in handen van het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders gesteld. Ten slotte werd een lid, dat in 1932 beboet was wegens het zaken doen met een uitgesloten bioscooponderneming, geboycot op grond dat het de hem opgelegde boete niet had voldaan. ïn het begin van het jaar werden verschillende hoofdbestuurs vergaderingen bijgewoond door den heer S. Kinsbergen, voorzit ter van de af deeling Den Haag, zulks op grond van art. 10 van het Afdeelingsreglement, waarin bepaald is, dat wanneer geen der leden van het afdeelingsbestuur lid is van het Hoofdbestuur, het afdelingsbestuur uit zijn midden een „Gedelegeerde" kan aanwij zen om de vergaderingen van het Hoofdbestuur bij te wonen. Na de jaarvergadering, waarin de heer A. Alter, die ook secre taris der afdeeling Den Haag is, tot hoofdbestuurslid werd geko zen, was de reden voor de aanwezigheid van den heer Kinsbergen ter Hoofdbestuursvergadering vervallen. In zijn plaats verscheen in den loop van het verslagjaar meermalen als gedelegeerde in de vergadering van het Hoofdbestuur, de heer C. S. Roem, voor zitter der afdeeling Rotterdam, van welker Bestuur niemand in het Hoofdbestuur zitting heeft. DE SCHEIDSGERECHTEN. Volgens het nieuwe Arbitragereglement werden voor het eerst de leden der Scheidsgerechten door het Hoofdbestuur (en niet meer zooals vroeger door de Algemeene Vergadering) benoemd. De Commissie van Geschillen werd aldus door het Hoofdbestuur samengesteld: D. Hamburger te Amsterdam, voorzitter, E d. C o h e n Barnstijn te 's-Gravenhage, plaatsvervangend voorzitter, J. C. 45

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 45