Van de 8 geschillen van exploitanten contra collega's werden de vorderingen in 3 gevallen aan de eischers ontzegd en in 1 geval ten deele toegewezen. In 2 gevallen werd een schikking getroffen en één geschil werd ingetrokken. Ten aanzien van één geschil ver klaarde de Commissie zich onbevoegd. Van de 4 geschillen van filmverhuurders contra collega's werden de vorderingen in één geval geheel en in één geval ten deele toe gewezen. Twee zaken bleven bij beëindiging van het verslagjaar nog in behandeling. Van de 5 geschillen van donateurs contra exploitanten werden de vorderingen in één geval geheel en in één geval ten deele toe gewezen. In 2 gevallen kwam een schikking tot stand en één geschil bleef nog in behandeling. De Raad van Beroep hield in het afgeloopen jaar 9 zittingen (tegen 11 in 1932 en 9 in 1931). In behandeling werden genomen 28 hooger beroep-zaken, waar van aan het eind van het jaar in één zaak nog geen beslissing was genomen. In 11 gevallen werden de vonnissen der Commissie van Ge schillen vernietigd en in 10 gevallen bevestigd. Viermaal werd een ingesteld hooger beroep ingetrokken. In één geval, waarbij hooger beroep was aanhangig gemaakt van een beslissing der Filmhuur- schuldcommissie werd de beslissing dier Commissie vernietigd. Ten aanzien van een incidenteel appèl betreffende de bevoegd heid der Scheidsgerechten werd de beslissing der Commissie van Geschillen (de onbevoegdheid der Scheidsgerechten) vernietigd en de zaak naar de Commissie van Geschillen teruggewezen. In Memoriam. Door den onverbiddelijken dood ontviel den Bond in het afge loopen jaar de heer C. G. Adam, die als compagnon van onzen Bondsvoorzitter een krachtigen steun voor den heer H a m b u rg e r is geweest, en waaraan te danken was, dat onze eerste functionnaris zooveel tijd aan zijn veelomvattende taak voor de organisatie van het film- en bioscoopbedrijf kon geven. Niet alleen om deze reden betreuren wij zijn heengaan, maar meer in het bijzonder omdat deze sympathieke figuur, die in het Nederlandsche bioscoopbedrijf een vooraanstaande plaats innam, 47

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 47