die door de Bedrijfsafdeeling werd beschouwd als candidaat van de Afdeeling Den Haag. Zooals reeds boven vermeld, weigerde de heer van Biene, staande de vergadering, zich opnieuw beschik baar te stellen als Hoofdbestuurslid, waarna de drie andere can- didaten der Afdeeling alle werden gekozen. Volgens de nieuwe ,,Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films" werd de mogelijkheid geopend om, indien een zelfde huurder zich vaker dan een door het Hoofdbestuur te be palen aantal malen z.g. „roode kaarten" liet toezenden, deze kaar ten met 0.50 per stuk te belasten. Deze bepaling, welke bedoeld was om het onrustbarend toenemen van het aantal roode kaarten tegen te gaan, heeft helaas nog niet het resultaat opgeleverd, dat het aantal dit jaar minder geworden is dan in het voorafgaande jaar. Zelfs is het aantal roode kaarten in vergelijking met 1932 met 384 stuks toegenomen, of wel van 5140 stuks in 1932 tot 5524 stuks in 1933. Doch indien wij dit vergelijken met de stijging van het aantal roode kaarten van 1931 op 1932, n.1. met meer dan 2000 stuks (1931: 3264 roode kaarten, 1932: 5140 roode kaar ten), dan gelooven wij toch reeds van een kleine verbetering ten goede te mogen gewagen, temeer daar de betreffende nieuwe be paling eerst na 7 April van het afgeloopen jaar in werking is getreden. De onderhandelingen, welke reeds geruimen tijd door het Hoofdbestuur met de Gemeentebesturen van Venlo en Tegelen werden gevoerd, teneinde het in deze Gemeenten nog bestaand jeugdverbod te doen opheffen, leverden geen resultaat op. Daar echter wel in de patronaten jeugdige bezoekers bij het vertoonen van A en B gekeurde films toegelaten worden, besloot de leden vergadering van de Bedrijfsafdeeling van 28 Januari 1933 voor haar leden een verbod uit te vaardigen voor het leveren van films aanr en zaken doen op het gebied van film- en bioscoopbedrijf met- in de Gemeenten Venlo en Tegelen gevestigde vereenigingen en/of patronaten en/of personen, die geen lid van den Nederland- schen Bioscoop-Bond zijn. Toen tenslotte alle pogingen van het Hoofdbestuur om een dreigende actie te voorkomen, mislukten, werd met ingang van Vrijdag 28 April 1933 de stopzetting van het geheele film- en bioscoopbedrijf in de Gemeenten Venlo en Tegelen afgekondigd. Bestuurs- en Ledenvergaderingen. In het afgeloopen jaar vonden 10 Bestuursvergaderingen en 4 Ledenvergaderingen plaats. 62

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 59