Zooals reeds boven vermeld, steeg dit jaar het aantal betaling sommaties van 5140 tot 5524. Dat aan onze leden de nog steeds heerschende economische de pressie niet onopgemerkt voorbijgaat, demonstreert zich o.m. in het feit, dat hoewel het aantal roode kaarten weder gestegen is, het totaal bedrag der verzonden roode kaarten aanmerkelijk ver minderde. In 1932 werden verzonden 5140 roode kaarten voor een totaal opgevorderd bedrag groot ƒ486.810.97, terwijl in 1933 verzonden werden 5524 roode kaarten voor een totaal bedrag van 475.601.42. Van het in 1933 opgevorderde bedrag bleef slechts 1.817.20 on geïnd. Aan 20 theaters werden meer dan 100 roode kaarten gezonden. Boycotten. Het aantal boycotten bedroeg dit jaar 180. Bibliotheek, Onze bibliotheek verheugt zich in een stijgende belangstelling. Aan 89 aanvragers werden boeken in bruikleen afgestaan. Alvorens dit verslag te beëindigen, acht ik het een groot voor recht onzen Voorzitter, den heer Ch. van Biene, dank te mogen brengen voor de buitengewone wijze, waarop hij, als Vice-Voor zitter van den Nederlandschen Bioscoop-Bond gedurende vele jaren de belangen van onze Afdeeling in het Hoofdbestuur heeft be hartigd. Ofschoon de Bedrijfsafdeling het verlies van zulk een bekwaam Hoofdbestuurder en tevens een onzer verdienstelijkste vertegenwoordigers in het Hoofdbestuur ten zeerste betreurt, weet zij de motieven, welke onzen Voorzitter tot dit voor hem zeer zeker zware besluit brachten, ten volle te respecteeren. J. L. PAERL, Februari 1934. Secretaris. Het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders heeft in zijn vergadering dato 3 Februari van het verslag van den Secretaris kennis genomen en gaat daarmede volkomen accoord. (w. g.) CH. VAN BIENE, Voorzitter. D. VAN DEN BERG, Penningmeester. F. SCHUITEN, Commissaris. 65

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 62