Afdeeling 's-Gravenhage. JAARVERSLAG over 1932, uitgebracht aan de Jaarlijk- sche Algemeene Vergadering der leden, gehouden op 8 Februari 1934 te 's-Gravenhage. Het Bestuur onzer afdeeling besloot haar jaarverslag over 1932 met den wensch uit te spreken, dat de malaise spoedig tot het ver leden mocht behooren en zou het Bestuur onzer afdeeling niets liever in dit jaarverslag hebben kunnen vermelden, dan dat zijn wenschen in vervulling zouden zijn gegaan. Helaas heeft het Bestuur moeten constateeren, dat de aanhou dende economische crisis, al mogen er partieele verbeteringen in andere takken van industrie zijn ingetreden, in het bioscoopbedrijf nog steeds voortduurt en van eenigen economischen vooruitgang nog geen sprake is. Een door het Bestuur ingestelde enquête heeft aangetoond, dat in het algemeen voor wat betreft de ontvangsten in de ondernemingen onzer leden, een verderen teruggang viel te constateeren. Verder is officieus vastgesteld, dat ondanks den achteruitgang der ontvangsten aan entree-gelden het bezoek der Cinema's over 1933 ten aanzien van 1932 is toegenomen, n.1. dat een vermeer dering van 68.427 plaatsbewijzen is geconstateerd, hetgeen uitsluitend moet worden toegeschreven aan het feit, dat het publiek in verband met de huidige tijdsomstandigheden aan rangen van goedkooperen prijs de voorkeur heeft gegeven. Verder is vastgesteld, dat in vergelijking met 31 December 1932 de werke loosheid per 31 December 1933, hier ter stede wederom was toe genomen. Indien men verder in aanmerking neemt de algemeene verlaging der loonen, in het bijzonder die der ambtenaren, zoowel van Rijks- als Gemeente-instellingen, welke hier ter stede meer dan elders een groot percentage der bevolking vertegenwoordigen, zoo ook de kortingen der Indische Pensioenen, welke pensioen gerechtigden eveneens in grooten getale te 's-Gravenhage geves- 70

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 67