tigd zijn, dan behoeft het geen verwondering te baren, dat onder dergelijke omstandigheden de ontvangsten zijn teruggeloopen en alleen door het voeren van een gezonde bedrij f spolitiek het moge lijk zal zijn, de nog steeds aanhoudende scherpe economische crisis te doorstaan. In het bijzonder is het daarom wenschelijk nogmaals onder de aandacht der leden te brengen, dat een hechte en gezonde orga nisatie, n.1. een organisatie, welke het algemeen belang der leden dient, voor de leden van het allergrootste belang is, in het bijzon der indien men in aanmerking neemt dat de huidige tijdsomstan digheden meer dan ooit een voortdurend contact met de verschil lende autoriteiten (tengevolge van de invoering van nieuwe wet ten enz.) wenschelijk en noodzakelijk maken, hetgeen alleen kan geschieden door middel van de betreffende instanties onzer orga nisatie, welke alleen en naar behooren de toevertrouwde taak kun nen vervullen, wanneer ook alle leden inzien, dat het algemeene belang, dat deze colleges dienen, ook hun belang is. Eveneens werd in het vorige jaarverslag melding gemaakt van de nadeelige financieele gevolgen, tengevolge van het bijzonder fraaie weer gedurende den zomer van het jaar 1932 en dient thans vermeld te worden, dat de financieele resultaten van den afgeloo- pen zomer eveneens ten gevolge van het bijzonder mooie weer, zeer nadeelig beïnvloed werden. Indien hier nog aan wordt toege voegd, dat eveneens de ijsperiode op het einde van het jaar 1933 een grooten nadeeligen invloed uitoefende op het bioscoopbezoek, dan moet helaas geconstateerd worden, dat er geen enkele reden aanwezig was, om bij het einde van het jaar een optimistisch oordeel te vellen. De vraag aan het Bestuur gesteld, of er wellicht aanleiding zou bestaan om den leden te adviseeren onder het oog te zien, het overgaan tot een algeheele verlaging der entreeprijzen, heeft het Bestuur tot dusver ontkennend moeten beantwoorden, daar er momenteel geen enkel blijvend voordeel verwacht wordt van een nieuwe verlaging der reeds sterk gereduceerde prijzen, indien men verder in aanmerking neemt de prijzen der toegangsbewijzen van de cinema's hier ter stede en elders, zoowel in binnen- als buiten land in de plaatsen, welke met onze stad op één lijn gesteld kunnen worden en het percentage van het bioscoop-bezoekend publiek. Voorbeelden ten overvloede zouden kunnen worden aange voerd met de thans geldende entree-prijzen der bioscopen, in meerdere Europeesche landen, welke wat betreft het aantal inwo ners etc. ongeveer met Nederland op één lijn gesteld kunnen worden. 71

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 68