ste wijze het derde lustrum feestelijk werd gevierd, demonstreerde de geestdrift, waarmede zij jegens den Bond bezield zijn. Bioscoopsluiting te Venlo en Tegelen. Jarenlang moest het Hoofdbestuur zijn aandacht schenken aan de bioscoopexploitaties in Venlo en Tegelen, die nimmer loonend gemaakt konden worden als gevolg van het feit, dat wegens de daar bestaande leeftijdsgrensverordeningen personen beneden de 18 jaar niet tot de bioscopen mochten worden toegelaten. Bij het in 1929 onder leiding van Minister Ruys de Beerenbrouck tot stand gekomen compromis tusschen de „Vereeniging van Noord- brabantsche en Limburgsche gemeenten voor gemeenschappelijke filmkeuring" en den Nederlandschen Bioscoop-Bond werd de kwes tie van het jeugdverbod geacht te zijn opgelost. De bepaling in het accoord, dat de Katholieke Film-Centrale ingevolge opdracht der beide hiervoor genoemde partijen zou ijveren voor intrekking van de in eenige gemeenten bestaande verordeningen tot verbod van bio scoopbezoek aan jeugdige personen, was slechts een vorm, die ge geven werd aan den gemeenschappelijken wil om aan het jeugd verbod spoedigst een eind te maken. Het Gemeentebestuur van Venlo, hoewel aangesloten bij de „Vereeniging van Noordbrabantsche en Limburgsche Gemeenten voor gemeenschappelijke filmkeuring" bleef zich nochtans verzetten tegen honoreering van dat deel van het Haagsche accoord, met het gevolg dat de situatie van de Venlosche bioscoopexploitaties op den duur onhoudbaar werd. De dezerzijds en ook door de Katholieke Filmcentrale onder nomen pogingen om het Gemeentebestuur van Venlo tot andere ge dachten te brengen, waren mislukt. Toen dan ook kort vóór het eind van het voorafgaande jaar de Venlosche Raad besloten had het jeugdverbod te handhaven, werd de Bond voor de keus gesteld om öf de exploitanten van de Venlosche bioscooptheaters finan cieel te doen ondergaan, öf ter voorkoming van deze debacle de bioscopen aldaar te sluiten. Tot het laatste werd op voorstel van het Hoofdbestuur door de jaarvergadering besloten. De sluiting der bioscopen in Venlo en ook in Tegelen, waar het Gemeentebestuur één lijn trok met het college in de aangrenzende gemeente, werd met ingang van 28 April 1933 geproclameerd. En zij bleven daarna gesloten en zullen ook niet meer geopend worden, zoolang de voor een loonende ex ploitatie fnuikende leeftijdsgrensbepaling blijft bestaan. Reeds vóór de proclamatie der bioscoopsluiting had de Bedrijfs- 6

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 6