van het Bio-Vacantieoord. Mocht de Pinkster-collecte dit afgeloo- pen jaar in verband met het bijzonder mooie zomerweer, niet die resultaten opleveren, welke oorspronkelijk verwacht waren, zoo kon met vreugde geconstateerd worden, dat de Kerstcollecte als bijzon der bevredigend kon worden aangemerkt. Als bewijs hiervan moge dienen, dat de Kerstcollecte hier ter stede in 1933 opbracht 6337.52 tegen ƒ4563.75 in 1932. Personeele Belasting. In de verschillende Bestuurs- en Afdeelingsvergaderingen maakte deze aangelegenheid reeds meerdere malen een punt van bespreking uit. In verband met de mededeeling van het Hoofdbestuur, waarvan reeds in het vorige jaar melding werd gemaakt, werd besloten het resultaat der bemoeiingen af te wachten, alhoewel zeer zeker de tijdsomstandigheden het wenschelijk maken, dat ook deze aan gelegenheid ten spoedigste tot een gunstig resultaat voor de bio scoop-exploitanten leidt. Het behoeft niet verheeld te worden, dat uit de gehouden kamerdebatten en uiteenzettingen door de bevoeg de autoriteiten gebleken is, dat ondanks de bemoeiingen van het Hoofdbestuur, de kans tot vermindering van deze drukkende be lasting voor de leden momenteel niet gunstig moet worden ge acht. Ondanks deze vooruitzichten zet echter, volgens de laatst ontvangen mededeelingen van het Hoofdbestuur, genoemd College zijn pogingen voort om te trachten te komen tot een bevredigende regeling van deze aangelegenheid. Auteursrechten. Zooals den leden voldoende bekend is werd met ingang van 1 Januari 1934 de uitsluitende concessie tot het heffen der auteurs- gelden door de Regeering verleend aan het Bureau ,,BUMA" en is het den leden voldoende bekend, welke eischen door genoemd bu reau gesteld worden. Uit de genomen maatregelen van het Hoofd bestuur, zoowel als uit de mededeelingen en adviezen, welke dien aangaande aan de leden verstrekt zijn, is reeds voldoende gebleken, dat het Hoofdbestuur zich op het standpunt stelt, dat nimmer en nooit de onbillijke eischen door Buma thans gesteld, ingewilligd kun nen worden, daar een heffing als thans door Buma geëischt n.I. het vijfvoudige van de bedragen welke vroeger aan de gemeenschap pelijke bureaux betaald werden, ten eenenmale niet door het bedrijf kan worden opgebracht. Zooals den leden verder bekend is, zijn er thans onderhandelingen 75

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 72