gaande met het Hoofdbestuur en hoopt het afd. Bestuur, dat ook deze aangelegenheid t.z.t. tot volle tevredenheid van de leden kan worden opgelost. Circussen. Reeds meerdere malen werden het vorige jaar pogingen in het werk gesteld door circus-ondernemingen, in het bijzonder door het Circus Sarassani om wederom zijn intrede in Den Haag te doen. Zooals reeds in het vorige jaarverslag ter kennis van de leden werd gebracht hebben B. en W. van Den Haag medegedeeld, dat de betreffende vergunning niet verleend werd, doch waar ook in het laatst van 1933 het bericht de ronde deed, dat het Circus Saras sani zich wederom tot B. en W. had gewend (hetgeen bleek uit verschillende courantenberichten), heeft het Bestuur het noodig ge oordeeld, die stappen te ondernemen, welke ertoe moeten leiden te verhinderen, dat onder de huidige tijdsomstandigheden vergun ningen verleend worden tot het geven van circus-voorstellingen alhier. Het behoeft niet verheeld te worden dat de komst van het Circus Sarassani onder de huidige tijdsomstandigheden als een catastrophe voor het bedrijf moet worden aangemerkt, temeer daar over het algemeen de prijzen voor de circusvoorstellingen dusdanig zijn, dat het publiek welke deze voorstellingen bezoekt, gedurende een reeks van weken geen bioscoop kan bezoeken, een en ander tengevolge van de uitgaven voor de circusvoorstellingen, welke toegangsprijzen in het algemeen boven de financieele draagkracht van het publiek gaan. Reductie-Biljetten. Ook deze aangelegenheid welke reeds gedurende een reeks van jaren in de verschillende Bestuurs- en Afdeelingsvergaderingen werd besproken, maakte gedurende het afgeloopen Vereenigings- jaar herhaaldelijk een punt van ernstige bespreking uit en kwam na verschillende discussies in een der laatstgehouden vergaderin gen in November het besluit tot stand, waarbij de leden zich ver plichten in den vervolge het afdrukken van reductie-biljetten in de couranten en periodieken enz. geheel en al achterwege te laten, zoo ook het uitgeven van reductiebiljetten voor het meerendeel der ondernemingen in het geheel te vrbieden. Eenigen exploitanten werd nog tijdelijk ontheffing van deze uitgifte verleend op grond van bestaande overeenkomsten. 76

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 73