In al deze vergaderingen gaf het meerendeel der leden als zijn meening te kennen, dat het verstrekken van reductie-biljetten, in welken vorm ook als zeer funest voor het bedrijf moet worden be schouwd en zeer zeker zal moeten leiden tot een catastrophalen toestand van het bedrijf indien aan dergelijke uitwassen en onge zonde praktijken niet tijdig paal en perk wordt gesteld. In dit verband dient erop gewezen te worden, dat waar in bijna alle landen van regeeringswege maatregelen worden genomen en wetten worden ingevoerd, om aan uitwassen en ongezonde praktij ken, welke op één lijn gesteld kunnen worden met betreffende systemen een einde te maken, het Bestuur onzer afdeeling van meening is, dat het noodzakelijk wordt, voorstellen in te dienen bij het Hoofdbestuur, welke ertoe zullen moeten leiden, de statuten zoodanig te wijzigen, dat aan deze funeste praktijken een einde wordt gemaakt, wanneer niet alle leden inzien, dat volledige stop zetting van deze uitgifte van reductie-kaarten voor een gezonden toestand van het bedrijf noodzakelijk is. Voorstellen beperking toelating nieuwe leden ter voorkoming van ongezonde expansie van het bedrijf. In de laatstgehouden vergadering kwam eveneens de wensch tot uiting om te trachten in verband met de huidige economische crisis te komen tot een gelimiteerde beperking voor toelating van nieuwe leden teneinde een ongezonde expansie van het bedrijf voor zoover mogelijk tegen te gaan. Naar aanleiding van een ingediend request tengevolge van de discussies (in de gehouden vergaderingen) bij het Hoofdbestuur, werd een gecombineerde vergadering van de afdeelingsbesturen ge houden en naar aanleiding van de besprekingen in deze vergadering een commissie uit de leden benoemd, welke diende samen te werken voor het samenstellen van een voorstel, ter kennis te brengen van het Hoofdbestuur, ter regeling van deze kwestie. In deze Commissie werden door de afdeeling 's-Gravenhage be noemd onze leden de Heeren Kinsbergen en I. Cohen Barnstijn en heeft inmiddels de eerste Commissie-vergadering plaatsgevonden. Ter gelegener tijd zal het resultaat van het voorstel aan het Hoofd bestuur gericht, ter kennis van de leden gebracht worden. Het ligt verder in de bedoeling het genoemde voorstel ter goed keuring voor te leggen aan de Algemeene Vergadering van de leden van den Ned. Bioscoop-Bond. Het Bestuur onzer organisatie spreekt tenslotte nogmaals den wensch uit, dat de heerschende economische crisis spoedig tot het 77

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 74