Af deeling Rotterdam. VERSLAG over het jaar 1933, uitgebracht door den Secretaris in de Algemeene Jaarvergadering der Afdee- ling op Donderdag 8 Februari 1934 in het Café-Restau- rant „Tivoli" te Rotterdam. Algemeene toestand. Alhoewel het bedrijfsleven zich over het afgeloopen jaar te Rotterdam op eenzelfde laag peil heeft bewogen als in 1932 is de achteruitgang in 1933 tot stilstand gekomen. De cijfers mij door den Gem. Dienst van Statistiek verschaft laten duidelijk zien dat het bioscoopbezoek te Rotterdam over 1933 met een kleine 300.000 bezoekers is toegenomen. De opbrengst van de Vermakelijkheidsbelasting steeg met 10.000.Hierbij moet men echter niet uit het oog verliezen, dat het aantal bioscoop-theaters wederom met één toenam, doordat de heer S. den Hartogh het Casino Theater op 16 Februari 1933 heropende als het bioscoop-theater „Lumière", zoodat wederom het aantal zitplaatsen in de Rotterd. theaters met pl.m. 910 werd uit gebreid en daardoor steeg tot 13.984. De zeer slechte algemeene toestanden drukken echter nog steeds hun stempel op het bezoek, hetgeen vooral in het oog springt wanneer men den gemiddelden toegangsprijs van 1933 vergelijkt met de voorafgaande jaren, want niettegenstaande dat in 1933 een stijging van het aantal bezoekers en een stijging van de opbrengst van de Vermakelijkheidsbelasting valt te constateeren daalde de gemiddelde toegangsprijs. Wel een duidelijk bewijs, dat in de Theaters een zeer groote verschuiving van het publiek naar de goedkoopere rangen heeft plaats gevonden. Door bovengenoemde vermeerdering van het bezoekersaantal steeg het gemiddelde bioscoopbezoek per inwoner wederom tot 7.2 dus op eenzelfde peil als 1931. 79

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 76