is het niet mogen gelukken hieromtrent overeenstemming te be reiken. Buitenlandsche circusondernemingen. In October 1933 deed wederom het gerucht de ronde dat een groote buitenlandsche circusonderneming Rotterdam zou komen bezoeken. De afdeeling wendde zich daarom in een request tot den Ge meenteraad van Rotterdam met het verzoek geen buitenlandsche circusondernemingen toe te laten, terwijl het hoofdbestuur op ons verzoek een adhaesie-request zond. Het college van B. en W. bracht echter afwijzend prae-advies hierop uit en de Raad betuigde hiermede adhaesie. Belastingen, Wederom werden over 1933 verschillende belastingen zoowel Gemeente als Rijks verhoogd, zoodat de onkosten wederom stegen. Alhoewel het café- en restaurant-bedrijf een kleine verlaging werd toegestaan wat betreft den aanslag van de Personeele belasting is het den Bioscoop-Bond niet mogen gelukken deze ook te doen gel den voor zijn bedrijf. Electriciteitstarieven. Alhoewel het bestuur in een onderhoud met den heer Ir. H. H. Ehenrburg nogmaals zijn bezwaren naar voren heebt gebracht tegen de zeer hooge tarieven van de Gemeente Electriciteitsbedrij- ven, mocht het niet gelukken deze verlaagd te krijgen. Slechts de maximum afname tusschen 28 uur van de totale af name werd verhoogd van een derde tot een tweede van de totale afname. Commissie van Toezicht, De samenwerking met de Plaatselijke Commissie van Toezicht, zoowel als met de Gem. autoriteiten op gebied van Brandweer en Bouw- en Woning-toezicht was wederom tot aller tevredenheid. 81

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 78