ten worden gesteld ten aanzien van den verhuur en huur van film studio's. In verband met de vervaardiging van Nederlandsche speelfilms rees ook een kwestie betreffende het opnemen van scènes, met den opzet om voor een speciaal artikel reclame te maken. Daar het ontstaan van geschillen tusschen reclamepachters en bioscoop directeuren dienaangaande te duchten was, vestigde het Hoofdbe stuur de aandacht van producenten op deze aangelegenheid, er daarbij op wijzende, dat alles wat naar reclame zweemt uit de te vervaardigen films behoort te worden gehouden. Weliswaar wenschten de reclamefilmfabrikanten, dat het Hoofd bestuur een verbodsbepaling in het leven zou roepen, ten einde het den producenten onmogelijk te maken artikelen en/of industrieën of zaken in de te vervaardigen speelfilms voor te stellen of te noe men, doch het Hoofdbestuur achtte zulk een bepaling, als zijnde belemmerend voor de ontwikkeling van de speelfilmindustrie, uit den booze. JEUGDVERBODEN. In eenige gemeenten, waar de bestaande jeugdverboden een be lemmering waren voor het exploiteeren van bioscopen, werden in het afgeloopen jaar de verordeningen tot wering van jeugdige per sonen uit de bioscoop ingetrokken of buiten werking gesteld. Wel werd nog in sommige kringen in Limburg geageerd voor een alge meen jeugdverbod, doch algemeen zag men wel in, dat verwezenlij king daarvan de sluiting van alle daar gevestigde bioscopen zou beteekenen. In een in de eerste helft van het vorig jaar te Venlo gehouden vergadering van R.K. gemeenteraadsleden van Noord- en Midden - Limburg, waar ook het denkbeeld geopperd werd om te streven naar een algemeen jeugdverbod voor personen beneden 18 jaar in alle gemeenten van Limburg, verklaarde de meerderheid zich daartegen, zij het dan dat daarbij de wenschelijkheid voor een na keuring van a- en b-films werd uitgesproken. Tot zulk een nakeuring zal evenwel, zoolang het accoord van 1929 in stand blijft, niet kunnen worden overgegaan. Heropening der Venlosche bioscopen. Sinds 28 April 1933 waren de bioscopen in de gemeente Venlo wegens de fnuikende leeftijdsgrensverordening gesloten. 21

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 21