van den Burgemeester van Tegelen gaf het Hoofdbestuur daartoe aanleiding. Zijn Edelachtbare n.1. had in den gemeenteraad mede gedeeld, dat het gemeentebestuur verwacht had, dat de Nederland- sche Bioscoop-Bond zich na de oplossing van het conflict te Venlo tot het gemeentebestuur van Tegelen zou hebben gewend ten einde pogingen te doen om ook voor deze gemeente een voor beide par tijen bevredigende oplossing tot stand te brengen. Naar aanleiding van deze mededeeling berichtte het Hoofd bestuur aan den Burgemeester van Tegelen, dat er zijnerzijds geen enkel bezwaar tegen bestond om met Zijn Edelachtbare en/of het gemeentebestuur van Tegelen overleg te plegen over een bevredi gende oplossing van het bestaande conflict in genoemde gemeente. Daar het antwoord van den Burgemeester van Tegelen langs onzen brief heenging, achtte het Hoofdbestuur het onder die om standigheden raadzaam van verdere pogingen, om tot besprekingen met het gemeentebestuur van Tegelen te komen, af te zien. Aan het einde van het verslagjaar was er nog altijd geen wijziging in het bioscoopconflict te Tegelen, dat toen reeds 20 maanden duur de, ingetreden. Als uitvloeisel van dit conflict werd nog door den Raad van de gemeente Tegelen op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten om de nakoming van een vordering, die deze gemeente pretendeerde te hebben tegen den exploitant van het Scala Thea ter aldaar, voor stroomlevering aan zijn theater, langs gerech- telijken weg te verzekeren. In dit proces beriep de gedaagde zich op force majeur in den zin van art. 9 van het op 18 Maart 1932 tusschen de gemeente Tegelen en bedoelden exploitant gesloten contract betreffende de levering van electrischen stroom. Bij het afsluiten van dit verslag moest nog in deze zaak gepleit worden. Leeftijdsgrensverordening in Helden-Beringen, Door een buitenstaander werd omstreeks Juni van het verslag jaar het plan opgevat om in de gemeente Helden-Beringen een bioscoop op te richten. Daar het het Hoofdbestuur bekend was, dat in deze gemeente een verordening bestond, volgens welke per sonen beneden 18 jaar niet tot de bioscoop mochten worden toege laten, maakte het Hoofdbestuur den reflectant voor Helden-Berin gen er op attent, dat de Bond hem niet voor het exploiteeren eener bioscoop in deze gemeente tot het lidmaatschap kon toelaten, zoo lang daar een leeftijdsgrensverordening bestond. De toekomstige exploitant stelde zich daarop in verbinding met het gemeentebestuur 24

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 24