en dat dit door de burgerij van Venray gewaardeerd werd, bleek wel overduidelijk bij de heropening van de aldaar gevestig de bioscoop, waarvoor enorme belangstelling bestond. Geen bioscoopvoorstellingen in Blerick. Tijdens de bioscoopsluiting in Venlo en Tegelen bereikte het Hoofdbestuur de mededeeling, dat men het plan had opgevat om in de gemeente Blerick, grenzende aan Venlo, filmvertooningen te gaan geven. Aangezien echter in de gemeente Blerick ook een leeftijdsgrensverordening bestaat, terwijl de vermakelijkheidsbe- lasting daar zelfs 30 bedraagt, besloot het Hoofdbestuur aan de leden te berichten, dat geen films in deze gemeente vertoond mochten worden. Dit verbod van levering en vertooning van films in de gemeente Blerick was op het eind van het verslagjaar nog van kracht. Nieuwe leeftijdsgrensverordening in Bergen op Zoom. In de vergadering van den Raad der gemeente Bergen op Zoom, gehouden op 27 April 1934 werd een verordening vastgesteld vol gens welke personen, te wier aanzien niet voldoende aannemelijk is, dat zij den leeftijd van 14 jaren bereikt hebben, niet tot openbare bioscoopvoorstellingen mogen worden toegelaten en deze perso nen deze voorstellingen niet mogen bijwonen, tenzij door B. en W. ontheffing van dit verbod is verleend. Blijkens de toelichting, welke B. en W. dezer gemeente bij het aanhangig maken van dit voor stel hebben gegeven, dankte dit voorstel zijn ontstaan aan het ini tiatief van de afdeeling Bergen op Zoom van den Nederlandschen R.K. Bond voor groote gezinnen, die bij schrijven van 8 Februari 1933 verzocht had om maatregelen te treffen, ten einde het bio scoopbezoek door personen beneden den leeftijd van 14 jaar tegen te gaan. In een onderhoud, dat vertegenwoordigers van den Bond later over een andere aangelegenheid en wel met betrekking tot een plan tot nakeuring van films met Burgemeester en Wethouders van Bergen op Zoom hebben gehad, werd er dezerzijds de aandacht van B. en W. op gevestigd, dat de in April vastgestelde leeftijdsgrens verordening niet toepasselijk geacht kon worden te zijn op de bio scoopexploitanten, aan wie vóór April 1934 een vergunning, als bedoeld in art. 1 der Bioscoopwet was uitgereikt. 26

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 26