DE FILMKEURING. In de laatste jaren zijn successievelijk steeds meer gebreken, welke de Bioscoopwet vertoont, aan den dag getreden. Vooral ontmoette het film- en bioscoopbedrijf velerlei bezwaren van de gemeentelijke nakeuring, welke in ernstige mate afbreuk deed aan de bedrijfszekerheid. Ook in andere kringen werden de dezerzijds aangevoerde be zwaren tegen de filmnakeuring niet meer als ongegrond op zijde geschoven. Herziening der bioscoopwet? Over deze en andere bezwaren tegen de Bioscoopwet werd op 7 Maart op het Departement van Binnenlandsche Zaken een con ferentie met den heer Minister van Binnenlandsche Zaken gehou den. Bij deze conferentie waren behalve vertegenwoordigers van den Bond de leden van de Huishoudelijke Commissie voor de Film keuring tegenwoordig. Daar uiteraard de op het Departement gevoerde besprekingen een zeer vertrouwelijk karakter droegen, kunnen ook in dit verslag daaromtrent geen mededeelingen worden gedaan. Wel moge wor den aangestipt, dat het Hoofdbestuur uit de mededeelingen, welke door den heer Minister in deze conferentie werden gedaan, de vaste overtuiging heeft gekregen, dat de economische belangen van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf den Minister ter harte gaan en dat deze belangen door den genoemden bewindsman niet uit het oog zullen worden verloren. Samenwerking met de Centrale Commissie. Met voldoening moge ook thans weer gewag worden gemaakt van de aangename verstandhouding tusschen den Bond en de Cen trale Commissie voor de Filmkeuring, meer speciaal met den Voor zitter en de leden van de Huishoudelijk Commissie. Het stemt ons tot droefenis, dat het ons niet meer gegeven moge zijn met één dier leden te kunnen samenwerken en wel met den eerbiedwaardigen Ds. C. Ferguson, die op 30 October is overleden. Aan deze nobele figuur in de Huishoudelijke Commissie zullen het Hoofdbestuur en allen in het bedrijf, wie het een voorrecht is ge weest Ds. Ferguson in het leven te mogen ontmoeten, heel lang met grooten eerbied blijven denken. Behalve de belangrijke conferentie op het Departement van Bin nenlandsche Zaken, waarover een en ander hiervoor is medege deeld, werden verscheidene conferenties tusschen vertegenwoordi- 27

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 27