de nadeden van de toepassing der Zondagswet. Pogingen om de gemeentebesturen tot het innemen van een ander standpunt te be wegen, hadden tot nu toe geen succes. Met den heer Burgemeester van de gemeente Alphen a/d. Rijn werd deze aangelegenheid besproken. De eenige toezegging, welke van den heer Burgemeester kon worden verkregen, was dat Zijn Edelachtbare het verzoek van den Nederlandschen Bioscoop-Bond in de vergadering van het college van B. en W. aan de orde zou stellen. Kort na het plaatsgehad hebbend onderhoud ontving het Hoofd bestuur van B. en W. van de gemeente Alphen a/d. Rijn de mede- deeling, dat het bij dit college bezwaar ontmoet de ingevolge de Zondagswet vereischte toestemming voor het toelaten van film- vertooningen op Zondag te verkenen. Ook in de gemeente Axel, waar in het begin van 1934 een bio scoop werd opgericht, weigerde het college van B. en W. het geven van filmvertooningen op den Zondag. De politie in de gemeente Winschoten had in Januari 1934 aan de bioscoopexploitanten aldaar doen weten, dat zij voor het ver- toonen van films vergunning voor elke te houden bioscoopvoor stelling moesten aanvragen. Daar dit in strijd met de Bioscoopwet geacht moest worden, bracht het Hoofdbestuur in een schrijven onder de aandacht van het hoofd van de politie, dat de politiever ordening der gemeente Winschoten, waaraan de politie meende haar bevoegdheid te kunnen ontkenen tot het geven van vergun ning voor bioscoopvoorstellingen, niet toepasselijk was op het bioscoopbedrijf. In verband daarmede drong het Hoofdbestuur er bij den Commissaris van Politie op aan de betreffende lastgeving in te trekken. BIOSCOOPSLUITING WEGENS NATIONALEN ROUW. Ons Koninklijk Huis werd in het afgeloopen jaar wel zeer zwaar getroffen door den dood, eerst van H. M. de Koningin-Moeder en daarna van Z. K. H. Prins Hendrik. Aan den vooravond van het overlijden van de beminde Vorstin werden door het Hoofdbestuur met den heer Minister van Binnen- landsche Zaken de maatregelen besproken, welke van de zijde van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zouden kunnen worden genomen, ten aanzien van de sluiting der bioscopen voor het geval werkelijkheid zou worden, hetgeen op dat oogenblik gevreesd 34

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 34