De Koninklijke Nederlandsche Brandweervereeniging deed er goed aan, terstond een studiecommissie te benoemen met betrek king tot de brandveiligheid van de gebouwen, waarin films of tooneelvoorstellingen worden gegeven. In deze commissie werd ook als een der leden de voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop- Bond, de heer D. Hamburger Jr. benoemd. Met bekwamen spoed vatte de commissie haar arbeid aan en reeds binnen enkele maanden, nog voor het einde van het verslagjaar, was zij met haar rapport gereed, hetwelk aan den Minister van Binnenlandsche Zaken ter overweging werd aangeboden met het oog op het eventueel uit vaardigen van Rijks-veiligheids-voorschriften. Sensatie-element in de film. Een andere commissie, waarin het Hoofdbestuur vertegenwoor digd was door den bondsdirecteur, was de door de Tuchtunie ingestelde studiecommissie, die tot taak had te onderzoeken of, en zoo ja, welke maatregelen van de zijde ter Tuchtunie behooren te worden genomen om den invloed van het sensatie-element in de film op de jeugd tegen te gaan. Ook deze studiecommissie kwam in het verslagjaar met haar arbeid gereed; zij concludeerde, dat uit haar onderzoek niet is komen vast te staan, dat het sensatie element in de film wezenlijk gevaar voor jeugdige personen op levert. Buitenlandsche circussen. Ten aanzien van stappen, welke het Hoofdbestuur bij de regee ring had gedaan om onder de huidige crisisomstandigheden het optreden van buitenlandsche circusgezelschappen eenigermate te beperken, ontving het Hoofdbestuur van den Heer Minister van Sociale Zaken bericht, dat Z.Exc. gaarne bereid was te bevorderen, dat bij de beoordeeling van eventueele visum-aanvragen van leden van buitenlandsche circussen rekening zal worden gehouden met de door het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond uitgesproken wenschen. Berichtgeving over film en bioscoop. Het Hoofdbestuur besteedde zijn aandacht aan de berichtgeving over film en bioscoop zoowel in de Nederlandsche als in de buitenlandsche pers en het liet niet na onmiddellijk den vinger te 48

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 48