digen van reclame-films, waarvan de opdrachtnemers van tevoren konden weten, dat de reclamefilms nooit ter vertooning in de bioscopen zullen kunnen worden gebracht; r. de oprichting van de Nederlandsche Christelijke Filmcentrale. die zich in haar maandblad op sympathieke wijze bij het pu bliek introduceerde; s. de oprichting van een vereeniging van filmkunstenaars; t. de herdenking in 1935 van het 40-jarig bestaan der cinema tografie. Het Hoofdbestuur besloot o.a. nog medewerking en steun te ver kenen aan de stichting voor fotografisch en kinematografisch on derzoek, alsmede aan de geluidsstichting en benoemde als verte genwoordiger van den Bond in de besturen van beide stichtingen, den heer B. D. Ochse te Heemstede. Een Hoofdbestuursbesluit, dat bij de behandeling van de Reke ning en Verantwoording over 1934 nog bekrachtiging behoeft, be helsde een crediet beschikbaar te stellen voor het organiseeren van een receptie ter gelegenheid van het 12^-jarig ambtsjubileum va» den Bondsdirecteur. Dank zij een door de beide journaalfilmfabrikanten .Polygoon" en „Profilti" gedane aanbieding om een speciaal filmpje te vervaar digen van de „Cité Universitaire" te Parijs en dit in het weke- lijksch filmjournaal op te nemen, was het Hoofdbestuur in de gele genheid de door het Nederlandsche Collegium van de „Cité Uni versitaire" te Parijs gevraagde medewerking te verleenen tot het voeren eener propaganda-actie met het oog op de voorgenomen inzameling van de benoodigde 200.000.voor de voltooiing van de inwendige inrichting van het Nederlandsche Huis van Onder* wijs, Kunsten en Wetenschappen in de Parijsche Universiteits stad. Interne bedrijfsmaatregelen. Het Hoofdbestuur nam in studie een plan tot reglementeering van de z.g. .surseance", zulks in verband met de vele betalings- en andere regelingen, welke in de laatste jaren als regel door be middeling van het Bondsbureau in het belang van in financieele 53

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 53