ten, om daarna een orgaan in het leven te roepen, dat een permanent contact tusschen alle plaatselijke en provinciale exploitanten-afdee- lingen zou scheppen. Aan het eind van 1934 waren de plannen van het Initiatief-Co mité al in een vergevorderd stadium gekomen. Op 28 Mei was de afdeeling ,,Het Centrum", omvattende de bioscooptheaters, geves tigd in de provincies Noord-Holland (met uitzondering van de ge meente Amsterdam) en Utrecht opgericht. Op 14 Juni volgde de op richting van de afdeeling „Het Oosten", omvattende de provincies Gelderland en Overijsel en op 5 Juli werd de afdeeling „Het Westen" omvattende alle bioscoopexploitanten in de provincies Zuid-Holland (met uitzondering van de gemeenten 's-Gravenhage en Rotterdam) en Zeeland, opgericht. Een reglement werd ontworpen, waarin de vorming van een af- deelingsraad, bestaande uit vertegenwoordigers van alle plaatselijke en provinciale exploitanten-afdeelingen, werd opgenomen, en welke raad tot taak zou krijgen de behartiging van de specifieke exploi tanten-belangen. Het concept-reglement behoeft nog de goedkeuring van het Hoofdbestuur en de algemeene ledenvergadering. De verstandhouding tusschen het Hoofdbestuur en de meeste af- deelingsbesturen was in elk opzicht voortreffelijk. Wel was er nog eenige wrijving met het Bestuur van de afdeeling Den Haag, dat zich nog maar niet kon vereenigen met de vernietiging door het Hoofdbestuur van een in 1933 door deze afdeeling genomen besluit, volgens hetwelk de afdeelingsleden geen reductiebons zouden mogen uitgeven en zij zich zouden moeten onthouden van publica ties in bepaalde couranten en tijdschriften, maar langzamerhand schikte het afdeelingsbestuur zich in den door de vernietiging ont- stanen toestand. Het Hoofdbestuur deed intusschen pogingen om interne moeilijk heden in de afdeeling Den Haag, (die verzuimde het jaarverslag over 1934 in te zenden, zoodat het in dit boek ontbreekt), uit den weg te ruimen. Het Hoofdbestuur moest ook nog eenmaal een waar schuwende stem laten hooren tegen de leden van genoemde afdee ling, die in een afdeelingsvergadering besloten hadden, althans met elkaar overeengekomen waren, eenige filmverhuurders, die films geleverd hadden ter vertooning in het Gebouw voor K. en W. te 's-Gravenhage, uit te sluiten van filmlevering. Met het Bestuur van de afdeeling „Het Zuiden" werd eenige malen overleg gepleegd, hoofdzakelijk in verband met de onheusche aanvallen, welke door het orgaan van de vereeniging „Filmfront" op het bedrijf gedaan waren, alsmede over de filmnakeuring door 58

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 58