de Katholieke Film Centrale. Herhaaldelijk werd geconfereerd met het Bestuur van de Be- drijTsafdeeling Filmverhuurders, waarbij o.a. overeenstemming werd bereikt over het percentage van de in 1929 tijdens de actie in het Zuiden gederfde filmhuur, dat uit de Weerstandskas aan de bena deelde filmverhuurders zou worden uitgekeerd, zoodat eindelijk deze uitkeeringskwestie kon worden afgedaan. Vervolgens werd met het Bestuur van de Bedrijfsafdeeling over leg gepleegd over de stappen, welke gedaan zouden worden tegen de voorgestelde verhooging van het invoerrecht op films. Ook de bij de reizende bioscopen ontstane misstanden waren een onderwerp van gedachtenwisseling tusschen de beide bestuurs colleges. Het aantal onbelaste sommaties, als bedoeld in art. 13 van de Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films werd door het Hoofdbestuur voor 1935 weer op 10 vastgesteld. HET BONDSBUREAU. Als men in aanmerking neemt, dat de voorgaande beschrijving van het werk van het Hoofdbestuur lang niet volledig is, dan zal bij ieder de gevolgtrekking voor de hand liggen, dat van het Hoofd bestuur, bestaande uit 9 leden, die geheel belangeloos hun taak verrichten, en hun bestaan in de onder hun leiding staande onder nemingen moeten vinden, veel werk geëischt wordt. In een der eerste Hoofdbestuursvergaderingen van het verslag jaar werd in verband met de overbelasting van het hoofdbestuurs- wèrk, meer speciaal van de taak van den Bondsvoorzitter, de mo gelijkheid om dit college van verschillende werkzaamheden te ont lasten, onder het oog gezien. Het Hoofdbestuur nam zich voor het aantal vergaderingen te limiteeren tot ten hoogste 12 per jaar, doch dit voornemen bleek althans in het eerste jaar een ijdel voornemen te zijn geweest. Er werd een interne reogarnisatie tot stand gebracht, waardoor de Bondsdirecteur meer in de voorbereiding van verschillende hoofd- bestuurswerkzaamheden werd ingeschakeld. Teneinde deze nieuwe taak te kunnen uitvoeren, zonder overbelast te worden, werd be sloten met het secretariaat van de „Commissie van Geschillen" voorloopig den assistent van het Bondsbureau te belasten. Tevens werden voor den Bondsdirecteur vaste spreektijden ingesteld, daar het werk op het Bondsbureau ten zeerste belemmerd werd, doordat 59

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 59