op elk uur van den dag de Directeur leden en personen, die inlich tingen wenschen, te woord had moeten staan. Sedert 23 Mei hield, ingevolge dit Hoofdbestuursbesluit, de Directeur spreekuur op de Maandagen van 12 tot 5 uur, 's middags op de Filmbeurs, en op de Dinsdagen en Donderdagen van 's morgens 9 tot 12 uur op het Bondsbureau. Op gemelde „officieele" spreektijden ontving de Directeur sedert 23 Mei 187 personen, die bepaalde belangen kwa men bepleiten of inlichtingen aangaande bepaalde kwesties kwamen inwinnen. Vanaf 1 Januari tot 31 December bedroeg het aantal personen, dat over aangelegenheden, den Bond of het bedrijf be treffende, met den Directeur kwamen spreken, niet minder dan 327. Daar moeten dan nog bijgeteld worden de verschillende confe renties met groepen van crediteuren, met wie de Bondsdirecteur trachtte, en daarin in nagenoeg alle gevallen slaagde regelin gen te treffen ten behoeve van in financieele moeilijkheden verkee- rende bioscoopexploitanten. Ook voor het overige namen de werkzaamheden van het Bonds bureau zeer sterk toe. Het aantal door het Bondsbureau verzonden brieven bedroeg 5088 (tegen 4468 in 1933 en 4384 in 1932), terwijl ontvangen werden 3735 brieven en telegrammen (tegen 3398 in 1933 en 2674 in 1932). (In die getallen zijn niet begrepen de ontvangen brieven voor de scheidsgerechten van den Bond). Het aantal gestencilde circulaires aan de leden bedroeg 55. De Directeur van het Bondsbureau werd door het Hoofdbestuur onder deszelfs verantwoordelijkheid met de redactie van het sinds Mei 1934 maandelijks verschijnend Bondsorgaan, waarin tal van publicaties voor de leden verschenen zijn, die vroeger per gesten cild rondschrijven aan de leden bekend gemaakt werden, belast. Ter vereenvoudiging van de expeditie der dagelijks uitgaande post werd een frankeer-machine aangeschaft, waardoor mede een meer efficiënte werkwijze bij de verzending der vele brieven en circulaires bereikt werd. Uitbreiding van het aantal zaken. In het afgeloopen jaar traden 37 nieuwe leden toe, terwijl door bestaande leden 23 nieuwe zaken in exploitatie genomen werden. Daartegenover werden 24 leden van de ledenlijst afgevoerd, waar van de meesten hun zaken aan anderen overdroegen. Aan het eind van 1934 bedroeg het aantal leden van den Bond 297, die in totaal beheerden 409 zaken, waarvan 8 filmfabrieken en 1 speelfilmstudio, 4 reclamefilmzaken, 6 filmproductiezaken, 60

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 60