Bij de Commissie werd aanhangig gemaakt een tusschen twee filmverhuurders gerezen geschil omtrent het verder exploiteeren van een film, nadat de overeenkomst, waarbij de eene filmverhuurder de rechten van die film voor Nederland aan den anderen filmver huurder had overgedragen, geexpireerd was, in welk geval een schadevergoeding werd toegewezen. In een door een filmverhuurder contra een vroeger lid-exploitant aanhangig gemaakt geschil werd de vordering niet ontvankelijk verklaard, op grond dat de exploitant failliet was verklaard. Aan de beslissing der Commissie werd onderworpen een twee tal zeer omvangrijke geschillen tusschen een vroegeren employé- directeur en een filmverhuurkantoor terzake van nog verschuldigde provisie, waarbij de vordering ten deele werd toegewezen. In een geschil tusschen 2 leden-filmverhuurders heeft de Com missie de interpretatie van de voornaamste bepaling van een con tract, waarbij de verdere uitwinning van de rechten van een aantal films was overgedragen, vastgesteld en het gedeelte der daarmede in overeenstemming zijnde vordering toegewezen. In twee gevallen heeft de Commissie uitspraak gedaan betref fende het in strijd met art. 8 der Bondsvoorwaarden maken van reclame door derde- of vierde-week-vertooningtheaters, terwijl naast 37 geschillen van anderen aard door de Commissie nog be handeld is een door een donateur-impressario aanhangig gemaakt geschil contra een lid-exploitant omtrent de provisie aan dien im- pressario toekomende voor door hem ten behoeve van dien exploi tant verleende bemiddeling bij het engageeren van een revue-ge zelschap. Een geschil bleef nog in behandeling. Tot aan de jaarvergadering hadden in de Eerste Kamer van den Raad van Beroep zitting de heeren I. Cohen Barnstijn, J. ter Linden, R. Minden en S. Zondervan, terwijl de Tweede Kamer was samengesteld uit de heeren P. R, van Duinen, H. Gerschtanowitz, B. D. Ochse en D, Pinto. Na de jaarvergadering werden alle leden van den Raad van Beroep, alsmede het lid-Voorzitter, de heer W. Mullens herbe noemd. Door loting werd de samenstelling der Kamers als volgt ge wijzigd: Eerste Kamer de heeren I, Cohen Barnstijn, J. ter Linden, B. D. Ochse en S. Zondervan. Tweede Kamer de heeren P. R. van Duinen, H. Gerschtanowitz, 63

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 63