Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders. JAARVERSLAG OVER 1934. In het afgeloopen jaar dreigde er voor onze leden een groot gevaar, namelijk een verhooging der invoerrechten op films, welke vanaf 1 Juli 1934 in werking zou treden en welke verhooging van dien aard was, dat zij bij doorvoering catastrophaal zou zijn ge weest voor het geheele bioscoopbedrijf en voor het verhuurbedrijf in het bijzonder, In een gemeenschappelijke vergadering van het Bestuur van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders met het Hoofd bestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond werd besloten een audiëntie aan te vragen bij den Minister van Financiën. Dit onderhoud had ten spoedigste plaats, waarbij ook vertegenwoor digers onzer Afdeeling aanwezig waren. In de daarop gevolgde besprekingen tusschen vertegenwoordigers van het Hoofdbestuur en het Departement, slaagde men erin de Regeering ervan te door dringen, dat het voorgesteld abnormaal hooge tarief onoverkome lijk voor het heele bedrijf zou blijken te zijn. Als eindresultaat der onderhandelingen kan worden gememoreerd, dat de Regeering voorloopig het oude tarief zou handhaven. Als een belangrijke gebeurtenis in het jaar 1934 willen wij me- moreeren het verschijnen van de eerste Nederlandsche sprekende film, waarvan het succes er toe heeft geleid een Nederlandsche filmindustrie in het leven te roepen, welke naar wij hopen en vertrouwen mede zal werken tot den bloei van het Nederlandsche bioscoopbedrijf. In de ledenvergadering van den Nederlandschen Bioscoop-Bond dato 6 Augustus werd bij een tusschentijdsche vacature onze Voor zitter, de heer Ch. van Biene, als Hoofdbestuurslid gekozen. Het doet ons genoegen, dat onze Voorzitter thans weder zitting heeft in het Hoofdbestuur, in welk college hij reeds gedurende zoovele jaren met zijn bekende energie de belangen van het geheele bio scoopbedrijf heeft behartigd. De actie tegen het jeugdverbod in de gemeente Venlo werd met succes bekroond; sinds 15 Juni van het afgeloopen jaar wer den de theaters in deze gemeente weder heropend, nadat zij vanaf 67

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 66