28 April 1933 gesloten waren geweest. Wij hopen, dat ook spoe dig in de gemeente Tegelen het jeugdverbod tot het verleden zal behooren. De vergoeding voor geleden schade tijdens de actie Venlo en Tegelen werd na besprekingen tusschen ons Bestuur en het Hoofd bestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond naar genoegen geregeld. Het verheugt ons te kunnen vermelden, dat het jaar 1934 het eerste jaar is, waarin het aantal z.g. roode kaarten is verminderd. Deze vermindering, welke belangrijk te noemen is (1933 5524 roode kaarten, 1934 3955 roode kaarten) beschouwen wij als een gunstig resultaat van het besluit om de roode kaarten boven een bepaald aantal te belasten. In het afgeloopen jaar vonden 5 Bestuursvergaderingen en 3 Ledenvergaderingen plaats. In de Jaarlijksche Ledenvergadering, welke op 14 Februari 1934 werd gehouden, werden herkozen als Vice-Voorzitter de heer B. D. Ochse en als Penningmeester de heer D. van den Berg. In verband mt het bedanken van den heer F. Schuiten als Commissaris werd in deze vacature voorzien door benoeming van den heer L. Groen. In de Ledenvergadering van 21 April werd de agenda voor de Jaarvergadering van den Nederlandschen Bioscoop-Bond behan deld, terwijl de vergadering van 28 Juni 1934 was gewijd aan de voorgestelde verhooging der invoerrechten op films. Er vonden vier gecombineerde vergaderingen met het Hoofd bestuur plaats. In de vergaderingen van 9 Mei en 4 Juni werd besproken de aan filmverhuurders toe te kennen vergoeding voor gederfde filmhuur tijdens de actie te Venlo en Tegelen. Op 26 Sep tember werd behandeld de keuring door de K.F.C., terwijl op 9 November besproken werd het systeem van onderverhuren van films door reizende bioscoop-ondernemingen. Het bestuur onzer Afdeeling bestaat thans uit de heeren: Ch. van Biene, Voorzitter; B. D. Ochse, Vice-Voorzitter; J. L. Paerl, Secre taris; D. van den Berg, Penningmeester; L. Groen, Commissaris. In de arbitrage-commissies vond ten opzichte van de leden-film- verhuurders geen wijziging plaats. Als leden-filmverhuurders in de Commissie van Geschillen heb ben zitting de heeren: J. S. Croeze, P. Vermeer Jr. en J. Wessel, terwijl als leden-filmverhuurders in den Raad van Beroep zitting hebben de heeren: P. R. van Duinen, J. ter Linden, R. Minden en B. D. Ochse. Per 1 Januari 1934 telde onze Afdeeling 44 leden. 68

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 67