Met betrekking tot het interne vereenigingsleven valt te ver melden, dat door verschillende bioscoopxploitantn wederom pogin gen zijn ondernomen, om een Bedrijfsafdeeling Exploitanten op te richten. Na besprekingen met de onderscheidene Bondsinstan ties werd door het Comité, dat het initiatief tot de stichting van zulk een afdeeling had genomen, een reglementsvoorziening voor bereid, welke hoofdzakelijk beoogde een permanent contact tus- schen alle besturen van exploitanten-afdeelingen te scheppen. Ons Afdeelingsbestuur zegde medewerking toe, onder voor waarde, dat de autonomie der Afdeeling Amsterdam onaangetast zou blijven. Bij de behandeling van de agenda der Jaarvergadering van den Bond werd onze Afdeeling een voorstel van onze Rotterdamsche zusterafdeeling ter beoordeeling voorgelegd, volgens welk voor stel 80 van de door de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders te in- casseeren sommatiekosten aan de Weerstandskas afgedragen be hoort te worden. Onze Afdeeling besloot aan dit voorstel geen steun te verleenen. Ten aanzien van een door het Hoofdbestuur om advies ingezon den concept-bedrij f sbesluit inzake z.g. surcéance, meende ons Af deelingsbestuur voorloopig in afwachting van een nadere toelich ting van het Hoofdbestuur, zich van een definitief oordeel te moe ten onthouden. Evenmin achtte het Afdeelingsbestuur in den aanvang van 1934 het moment geschikt, om steun te verleenen aan het plan van de Afdeeling Den Haag nopens het niet meer onbeperkt toelaten van nieuwe leden. Slechts drie maal werden in het afgeloopen jaar ledenvergade ringen gehouden. De op 25 Januari 1934 gehouden Jaarvergadering behandelde het jaarverslag en de rekening en verantwoording over 1933. Bij de vaststelling van de begrooting werd tot verlaging der contributie besloten. In plaats van 5 contributieklassen werden 6 klassen inge steld en wel van ƒ175.(in het voorafgaande jaar ƒ200. ƒ125.— (nieuwe klasse), ƒ100.— (ƒ110.— ƒ75.— (ƒ90.— ƒ50.- (ƒ60.-), ƒ30.- (ƒ35.-). De subsidie voor de Stichting „Bio-Vacantieoord" werd voor het jaar 1934 op 200.vastgesteld. Verder werden herkozen tot voorzitter de heer J. Veerman en 73

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 72