In de ontstane vacature van voorzitter werd voorzien door de benoeming van den heer A. de Jong. Tot vice-voorzitter werd gekozen de heer H. Gerschtanowitz en tot bestuurslid de heer C. van Willigen, zoodat het Bestuur als volgt was samengesteld: Voorzitter A. de Jong. Vice-Voorzitter H. Gerschtanowitz. Penningmeester P. Vermeer. Secretaris R. Uges Jr. Bestuurslid C. van Willigen. Na een langdurige ziekte ontviel der Afdeeling in het afgeloopen jaar de heer J. Mühlrad, een onzer ijverigste en sympathiekste leden, die door zijn werkkracht zoowel in het bioscoop- als film- verhuurbedrijf een der eerste plaatsen innam. Wij houden ons ervan overtuigd, dat alle leden, die wijlen den heer J. Mühlrad tijdens zijn werkzaam doch wel besteed leven ont moet hebben, steeds een eerbiedige herinnering aan den ontslapene zullen bewaren. De heer A. de Jong werd in October benoemd tot directeur van de NV. Orero, exploiteerende het City Theater. De exploitatie van het Lumière Theater ging over in handen van de NV. Mij. tot Exploitatie van het City Theater te 's-C-ravenhage. De exploitatie van Corso Cinema werd overgenomen door den heer A. Cher- moek. De exploitatie van het Roxy Theater door de NV. Tuschins- ki's Expl. Mij. Het aantal Rotterdamsche bioscopen bedroeg op het einde van het jaar 1934 19, t.w.: Asta Theater, Capitol Theater, Centraal Theater, City Theater, Colosseum Theater, Corso Ci nema, Cinema Royal, Grand Theater, Harmonie Jeugd Bioscoop, Luxor Palast, Olympia Theater, Ooster Theater, Scala Theater, Studio '32, Prinses Theater, Roxy Theater, Thalia Theater, Thea ter Lumière, Transvalia Theater, geëxploiteerd door 13 leden. In het afgeloopen jaar wendde het Bestuur zich wederom tot het Gemeentebestuur met het verzoek om verlichting te brengen in de zeer zwaar drukkende belastingen en tarieven. Conferenties met den Burgemeester en den heer D. Ehrenburg, directeur van het Gem. Electriciteits Bedrijf, bleven echter zonder uitwerking. De Plaatselijke Commissie van Toezicht oefende gedurende 1934 een zeer strenge controle uit op geschilderde reclameborden, foto's 76

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 75