Af deeling „Het Oosten". JAARVERSLAG OVER 1934. In de maanden, welke na de oprichting van onze afdeeling op 14 Juni in het Minerva Theater te Apeldoorn zijn verloopen, hebben zich in onze jonge afdeeling geen bijzondere feiten voorgedaan, hoewel er één, voor de leden zeer belangrijke, buitengewone leden vergadering is gehouden op 7 Februari 1935 voor de behandeling van het onderwerp Afsluiting van het bedrijf". Op deze vergadering waren aanwezig 17 leden, vertegenwoor digende 21 zaken. Gezien het aantal zaken, dat onze afdeeling om vat, n.1. 52, zal in overweging worden genomen, de vergaderingen om beurten in plaatsen te houden, die nu eens naar de Noordelijk gelegen, dan weer naar de Zuidelijk gelegen bioscopen een ge makkelijke verbinding vormen. Het afdeelingsbestuur hoopt daar door zooveel als in haar vermogen is aan de wenschen der leden tegemoet te komen. De algemeene toestand. Het najaar van 1934 heeft in verschillende zaken ontvangsten opgeleverd, die vroeger alleen in warme zomers voorkwamen. Films met bekende acteurs brachten soms de helft of het derde deel op van de recette, die vroeger met gelijkwaardige films werd geboekt. Vooral in fabriekscentra viel dit overal te constateeren. De eenige lichtpunten brachten de eerste Hollandsche sprekende films. Toch schijnt ook hier reeds weer verandering in te komen. Dit eerste jaarverslag van onze afdeeling kan uit den aard der zaak niet anders dan kort zijn. Het contact tusschen Afdeelingsbe stuur en leden is nog betrekkelijk gering geweest, zoodat het be stuur nog niet voldoende bekend is met de door de leden minder schil van meening kan ontstaan. Het afdeelingsbestuur hoopt, deze toestanden in het komende jaar te leeren kennen anders dan deze toestanden in het komende jaar te leeren kennen en te verbeteren, zoodat wij het volgende jaarverslag kunnen ma ken tot een boekdeel van nuttige verbeteringen tot heil van de leden. Deventer, Maart 1935. A. JANSEN, Secr. 82

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 81