De Commissie heeft de inzending onder het. motto „Climax", welke bleek te zijn van de N.V. Haghe Film te Den Haag, be kroond, zoodat aan genoemde N.V. opdracht is gegeven het aantal benoodigde copieën van dit filmpje te vervaardigen. Het filmpje deed het motto, waaronder het was ingezonden, eer aan, het was origineel, artistiek, markant en het had tempo. Een levend stukje propaganda, dat werkelijk in een „climax" van sug gestieve filmische gegevens een krachtige opwekking vormde tot bioscoopbezoek, vooral in de week van 11 tot 17 October. Geen wonder dan ook, dat vele exploitanten een copie van dit filmpje, dat tegen geringe kosten beschikbaar werd gesteld, hebben ver toond. De afdrukken van het bekroonde herdenkingsaffiche, dat ten getale van ruim 20.000 door den Bond is verspreid, zijn ter beschik king gesteld van alle leden-bioscoopexploitanten, die aan deze affiches vermelding van hun hoofdfilm, welke gedurende de her- denkingsweek vertoond zou worden, konden laten toevoegen. Teneinde een zoo groot mogelijke bekendheid aan haar plannen te geven en de herdenking in alle opzichten te doen slagen heeft de Commissie ter voorbereiding van de herdenking van het 40-jarig bestaan der cinematographie de vertegenwoordigers der Neder- landsche Dagblad-Pers op Maandag 23 September in een conferen tie ontvangen. Met genoegen kan als resultaat dezer conferentie worden gere leveerd, dat nagenoeg alle bladen uitvoerig verslag van deze con ferentie in hun kolommen hebben gepubliceerd. Bovendien zijn wij in onze verwachting, dat door de meeste dagbladen speciale bij voegsels of anders één of meer pagina's gewijd zouden worden aan de historie der cinematographie, niet teleurgesteld. Volgaarne zij hier een woord van waardeering voor deze mede werking neergeschreven aan het adres van de Nederlandsche Pers. Ook de radio is op een succesvolle wijze in het herdenkingspro gramma ingeschakeld. Op Donderdag 10 October, des avonds om 7.15 uur, heeft de Voorzitter van den Bond de herdenkingsweek met een rede voor de Avro-microfoon ingeleid, getiteld: „De Ne derlandsche Bioscoop-Bond herdenkt het 40-jarig bestaan der cinematographie". Op Zaterdag 12 October, des middags om 2.20 uur, heeft het Eerste Kamerlid, de heer Koos Vorrink, die jarenlang lid is geweest van de Commissie voor de keuring van Films, het woord gevoerd voor den Vara-zender, terwijl Pater Hyacinth Her mans, redacteur van de „Maasbode" en lid van de Huishoudelijke Commissie voor de Keuring van Films, op Dinsdag 15 October, des 9

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 10