Wanneer in aanmerking genomen wordt, dat de crisis zich in het afgeloopen jaar voor het bioscoopbedrijf op zijn scherpst deed gevoelen, dan is er reden voor erkentelijkheid jegens het Hoofd bestuur, dat nog bijtijds het initiatief nam tot tijdelijke afsluiting van het bioscoopbedrijf in Nederland. De leden van de Afdeeling Amsterdam stemden dan ook van harte in met het daarop betrek king hebbende Bondsbesluit, hetwelk in de Bondsvergadering van 11 Februari 1935 werd goedgekeurd. Door dit besluit kon de uit voering van een groot aantal plannen tot het bouwen van nieuwe bioscooptheaters in de hoofdstad, waaraan immers op het oogen- blik geenerlei behoefte bestaat, verijdeld worden. Door de in het Bondsbesluit opgenomen z.g. ,,Dispensatie"-bepaling moest toch nog voor de uitvoering van twee plannen dispensatie worden ge geven, tengevolge waarvan de 35 bestaande Amsterdamsche bio scooptheaters met twee nieuwe bioscopen, één in de Van Swinden- straat en één in de Jan van Galenstraat, zullen toenemen. De verhouding zoowel met het Hoofdbestuur als met de bestu ren der andere afdeelingen kon niet beter zijn dan zij in het afge loopen jaar is geweest. Vele malen werd ons Afdeelingsbestuur door het Hoofdbestuur geraadpleegd. In het bijzonder gold dit overleg bij het ontwerpen van het hiervoor genoemde „Bonds besluit" en van de onderscheidene in 1935 vastgestelde Bedrijfs- besluiten, alsmede van de tot stand gekomen reglementswijzigin gen. Bij dit laatste denken wij vooral aan het nieuwe Afdeelings- reglement, waarbij een nieuw orgaan met name de „Afdeelings- raad" zijn intrede deed. Door de instelling van dezen Raad is een permanent contact tusschen alle exploitanten-afdeelingen tot stand gebracht, hetgeen niet anders dan ten nutte van de bioscoop exploitaties in Nederland kan zijn. De ledenvergadering onzer Afdeeling benoemde in dezen Afdee- lingsraad de bestuursleden: de heeren W. K. G. van Royen en J. Buisman. Behalve over diverse organisatorische aangelegenheden werd in het afgeloopen jaar nog overleg gepleegd tusschen het Hoofd bestuur en ons Afdeelingsbestuur, alsmede met de besturen van de afdeelingen Den Haag en Rotterdam over speciaal in 's-Graven- hage gevoerde agitatie om van overheidswege een rookverbod in de bioscopen uitgevaardigd te krijgen. Een poging daartoe bij den Amsterdamschen Gemeenteraad ondernomen had gelukkig geen succes. Het desbetreffend verzoek werd mede op voorstel van onzen Bondsdirecteur, den heer A. de 113

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 110