Hoop, die in de afgeloopen periode lid van den Amsterdamschen Gemeenteraad was, door den Raad van de hand gewezen. In de uitvoering der plannen voor de herdenking van hel 40-jarig bestaan der Cinematographie had ook ons Afdeelingsbestuur een werkzaam aandeel. In de Commissie, welke speciaal voor dez'; herdenking gevormd werd, hadden onze bestuursleden: de heeren H. Ehrlich en J. Kroonenberg zitting. Mede aan de activiteit van den heer Ehrlich, die lid van het Dagelijksch Bestuur der Commissie was, mag het welslagen van de herdenkingsweek wor den toegeschreven. Onze Afdeeling had nog een bijzondere campagne op touw ge zet, om speciaal in de hoofdstad de aandacht van de burgerij op de herdenking te vestigen. Mede daaraan zal het vermoedelijk wel te danken zijn, dat in de maand October 1935, waarin de herden kingsweek werd gehouden, bijna 200.000 personen méér dan in dezelfde maand van het voorafgaande jaar de bioscopen bezoch ten en de recettes in deze maand een stijging van ƒ35.000.ver geleken met October 1934, lieten zien. Met de gemeentelijke autoriteiten (Gemeentebestuur, Plaatse lijke Commissie van Toezicht op de Bioscopen, Politie en Brand weer) was de verstandhouding onveranderlijk voortreffelijk. En wij mogen het als een vrucht van deze goede verstandhouding beschouwen, dat het Amsterdamsche Gemeentebestuur den heer Louis Lumière met het Hoofdbestuur en de Afdeelingsbesturen officieel ten stadhuize ontving, waarbij de waarnemende Burge meester, de heer Mr. G. C. J. W. Kropman, in een voortreffe lijke rede zijn waardeering jegens het bioscoopbedrijf uitsprak. Met den Inspecteur der Gemeentebelastingen werden speciaal betreffende de vermakelijkheidsbelasting eenige malen besprekin gen gevoerd over wenschen, welke in de Afdeelingsvergaderingen tot uiting waren gekomen met betrekking tot de uitgifte van vrij- biljetten, de controle en het lange wachten vóór de loketten bij het afhalen van belastingboeken. Voor wat het laatste betreft werd een regeling getroffen, vol gens welke steeds eenige dagen voor een aanvrage van nieuwe belastingboeken tot betaling kan worden overgegaan, doch deze regeling ondervond bij vele leden practische bezwaren. Er bestaat echter grond voor de verwachting, dat de verdere onderhandelingen met den Belastinginspecteur tot een bevredigen de oplossing van alle bestaande wenschen zullen leiden. In het afgeloopen jaar verleende ons Afdeelingsbestuur weer 114

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 111