gaande jaren door de bioscoop-exploitanten rekening gehouden dienen te worden. Ook de bedrijfsgang van September tot en met het einde van het vereenigingsjaar gaf een verderen achteruitgang voor het meeren- deel der ondernemingen onzer leden te zien, zoodat met recht kan worden geconstateerd, dat 1935 inderdaad een zeer onbevredigend jaar voor onze leden was. Verder dient nog te worden opgemerkt, dat de maand Augustus, welke gewoonlijk als vacantie-maand in de voorafgaande jaren, ondanks mooi zomerweer, steeds bevredi gende resultaten voor de ondernemingen der leden opleverde, dit jaar in tegenstelling met voorgaande jaren, het tegenovergestelde resultaat te zien gaf, hetgeen kenmerkend is voor den heerschenden toestand. Verder kenmerkte de gang van zaken in 1935 zich door de vele vergaderingen (nl. 6 Bestuurs- en 19 Afdeelingsvergaderingen) welke noodzakelijkerwijs gehouden dienden te worden ter bespre king van den bedrijfsgang in het algemeen en van de verschillende problemen, in het leven geroepen door de heerschende crisis. Een algemeen overzicht omtrent de belangrijkste gebeurtenissen en het verhandelde in de Bestuurs- en Afdeelingsvergaderingen volgt hieronder. Het Bestuur vertrouwt, dat de leden, na lezing van dit overzicht, tot de overtuiging zullen zijn gekomen, dat de werkzaamheden van het Afdeelingsbestuur van dien aard zijn, dat de medewerking en steun van de leden een gebiedende eisch is, wil het Afdeelingsbestuur zich behoorlijk kunnen wijden aan zijn taak, welke tengevolge van de tijdsomstandigheden veel tijd, moeite en opoffering van het Bestuur eischt. In memoriam Jos Wap. Met leedwezen maakt het Afdeelingsbestuur melding van het verscheiden van wijlen den Heer J. Wap, die gedurende zijn kort stondig lidmaatschap zooveel in het belang der Afdeeling gedaan heeft en wiens volhardende energie en ijver geleid hebben o.a. tot het opnieuw ter hand nemen van de zoo belangrijke kwesties der te hooge belastingen. Het Bestuur hoopt, dat de nagedachtenis van wijlen den Heer J. Wap steeds bij alle leden in herinnering moge blijven. Met ingang van 20 September 1935 opende de Cineac, onder leiding van den Heer A. Gelder, haar deuren. De Heer W. J. Wessels nam met ingang van einde April van den Heer Bedak de exploitaties over van het Alhambra- en Thalia- 121

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 118