Theater, doch was reeds einde Juli genoodzaakt deze exploitaties te staken. Deze theaters worden thans geëxploiteerd door den Heer P. J. v, d. Stap, waarvan het Alhambra-Theater hoofdzake lijk als schouwburg. Het aantal leden bedraagt thans 17, exploiteerende 22 bioscopen. Het Bestuur is thans als volgt samengesteld: S. J. Kinsbergen. Voorzitter; A. M. Bakker, Vice-Voorzitter; E. S. Alter, Ie Secretaris; A. Leipziger, 2e Secretaris; C. Hartogh, Penning meester; G. M. Th. Gielisse, Gedelegeerde, terwijl de vertegen woordiging onzer leden in de verschillende colleges van den Ne- derlandschen Bioscoop-Bond als volgt is: Afdeelingsraad: S. J. Kinsbergen, G. M. Th. Gielisse. Commissie v. Geschillen: E. Cohen Barnstijn, Voorzitter; G. van Laeken, Lid. Studie-Commissie, ingevolge besluit 11 Februari 1935: S. J. Kins bergen. Stichting Bio-Vacantieoord: J. M. P. ter Linden, Voorzitter. Belasting-actie. De aanhoudende teruggang der recettes, de nog steeds te hooge exploitatie-kosten, welke een verdere reduceering niet meer toe laten, de toenemende belastingdruk, deden het Afdeelingsbestuur wederom besluiten pogingen in het werk te stellen om te trachten een verlichting te verkrijgen der zoo zwaar drukkende belastingen en wel in het bijzonder die der Vermakelijkheden- en Personeele belasting. Een speciale Commissie, bestaande uit de Heeren Kinsbergen, Alter, Cohen Barnstijn, Gielisse en wijlen den Heer Wap, wiens functie na diens verscheiden werd ingenomen door den Heer J. van Santen, werd door de ledenvergadering benoemd. Deze Commissie werd opgedragen, na een ingestelde enquête omtrent den juisten bedrijfsgang bij de leden, individueel een rap port samen te stellen, waaruit op zeer duidelijke wijze zou dienen te blijken de ongunstige toestand in het Haagsche bioscoopbedrijf. Na bestudeering van bedoeld rapport diende deze Commissie stap pen te ondernemen, welke zoo mogelijk ertoe zouden moeten lei den om eenige verlichting te brengen in deze, in geen enkele ver houding tot de inkomsten staande, zoo zwaar drukkende bedrijfs- 1 asten. In afwijking van de in vorige jaren gevolgde wijze, nl. om te trachten uitsluitend door requestreering eenig resultaat te berei- 122

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 119