namiddags om 6 uur voor de K.R.O.-microfoon een causerie over „Veertig jaren Film" heeft gehouden. Op verzoek van het Hoofdbestuur hebben voorts een groot aantal leidende figuren, waaronder Leden der Nederlandsche Regeering, de Fransche Gezant, burgemeesters en vooraanstaande figuren uit handels- en nijverheidskringen, zich bereid verklaard zitting te ne men in een Eerecomité, hetwelk ter gelegenheid van de herdenking van het 40-jarig bestaan der Cinematographie is samengesteld. De namen der leden van dit Comité worden vermeld in de bijlage, welke aan dit verslag is toegevoegd. Den autoriteiten, die zoo welwillend hun naam verbonden heb ben aan de herdenkingsweek, zij hier nogmaals onze erkentelijkheid betuigd. Na moeizamen arbeid, na veel onderling overleg en na meerdere besprekingen met onderscheidene autoriteiten en officieele instan ties was de Herdenkings-Commissie tenslotte tijdig met haar voor bereiding gereed en kon zij, toen de vastgestelde datum in aantocht was, de afwikkeling van het programma rustig tegemoetzien in de overtuiging, dat een zoo grondige voorbereiding slechts met succes bekroond kon worden. De uitvoering van het herdenkingsprogramma tot een bondig verslagje samenknoopend, releveeren wij allereerst de opening van de tentoonstelling van affiche-ontwerpen, ingezonden door de deel nemers aan de door den Nederlandschen Bioscoop-Bond uitge schreven prijsvraag. Een uitgelezen gezelschap, dat nauw bij deze prijsvraag was be trokken, was hiertoe Vrijdagmiddag 11 October in de voorhal van het Stedelijk Museum te Amsterdam bijeengekomen. De Bondsvoorzitter, de heer D. Hamburger, riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, waarna de heer E. Boekman, wethouder voor Kunstzaken te Amsterdam, de tentoonstelling met een voor de cinematographie waardeerende rede heeft geopend. Namens de jury is het woord gevoerd door Prof. Huib Luns. Zeer groote belangstelling had op Zaterdag 12 October d.a.v. de opening van Loet C. Barnstijn's Filmstad te Wassenaar, welke plechtigheid onder auspiciën van het Hoofdbestuur was opgenomen in het herdenkingsprogramma. Circa 800 genoodigden, waaronder de hoogste autoriteiten in den lande waren hiertoe bijeengekomen in een van de groote nieuwe ateliers, welke voor deze gelegenheid buitengewoon fraai met bloe men, planten en vlaggen was versierd, 10

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 11