ken, werd thans een richting gevolgd, o.a. om door rechtstreek- sche besprekingen met de bevoegde en verantwoordelijke autori teiten te trachten, zij het dan ook slechts eenigermate, een ver laging te verkrijgen der drukkende belastingen. Vele besprekingen werden reeds gevoerd, vele zullen nog moe ten volgen. Het Afdeelingsbestuur verheelt echter niet, dat, gezien de nog steeds voortdurende economische depressie, welke de werk loosheid nog steeds deed toenemen en welke groote sommen ver- eischt voor de steunverleening, de kans om spoedig te geraken tot vermindering van de drukkende belastingen niet te optimistisch moet worden beoordeeld. Het Afdeelingsbestuur hoopt echter, dat de verantwoordelijke autoriteiten, na de gegronde uiteenzettingen van ons Bestuur, on danks de ongunstige tijdsomstandigheden, ook de belangen der leden zullen weten te begrijpen door deze bij de heffing der ver- makelijkheidsbelasting, alsnog wat de belastingheffing betreft, met de schouwburgen gelijk te doen stellen. In herinnering dient gebracht te worden, dat de Gemeenteraad van 's-Gravenhage besloot tegemoet te komen aan de wenschen van ondernemers van cafés en restaurants door de Personeele Belasting voor die bedrijven met een derde te verlagen, waardoor aan de bedoelde ondernemingen, zij het dan wellicht niet zooals door hen gehoopt was, eenigermate verlichting werd gebracht. De hoop wordt uitgesproken, dat door deze tegemoetkoming de kans voor de bioscoop-ondernemingen om den druk der Perso neele Belasting voor de bioscoop-exploitanten verlicht te krijgen niet wederom gedaald is. Desondanks meent het Afdeelingsbestuur krachtdadig op den ingeslagen weg te moeten voortgaan, alhoewel het Bestuur thans nog niet kan voorzien in hoeverre binnen afzien- baren tijd een verlaging van deze zware bedrijfslasten te ver wachten is. Alhoewel van de leden, in verband met de stijging der bedrijfs lasten, steeds grootere offers gevergd worden, hebben de leden met algemeene stemmen besloten ook voor het jaar 1935 aan de Stich ting Bio-Vacantieoord een bijdrage te verleenen, teneinde de zoo heilzame werkzaamheden dezer stichting zooveel mogelijk te on dersteunen. Indien verder in aanmerking wordt genomen, dat ondanks den slechten bedrijfsgang in 1935 het totaal van de collecte over 1935 bedroeg ƒ9746.31, die van 1934 ƒ8535.30, dus zelfs werd over schreden, dan rest ons Afdeelingsbestuur een woord van dank aan de leden voor de wijze, waarop zij zich bij de vervulling van deze 123

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 120