Zooals den leden bekend zal zijn, kwam in 1935 tot stand de oprichting van den Afdeelingsraad, de vertegenwoordiging uit de verschillende Afdeelings-besturen der plaatselijke en provinciale afdeelingen van exploitanten. De vele werkzaamheden, welke het Afdeelingsbestuur zich heeft moeten getroosten in verband met de oprichting van den Afdee lingsraad, moge voor de leden een aansporing zijn, om de Afdee- lingsvergaderingen zooveel mogelijk te bezoeken. Een nieuwe concurrentie-factor, welke het Bestuur noch wenschr. te overschatten, noch te onderschatten, liet zich aanzien door de aankondiging van een zekere maatschappij, welke zich hoofdzakelijk toelegde op het verhuren van apparaten en geluids-smalfilms voor cafés, restaurants etc. Het Bestuur liet niet na, onmiddellijk in het belang der leden die maatregelen te nemen, welke mogelijk waren, teneinde de belangen der leden zooveel mogelijk te beschermen. Verschillende bespre kingen werden met het Hoofdbestuur en de autoriteiten gevoerd. Hoofdzakelijk kwamen deze besprekingen hierop neer, dat het Bestuur onzer Afdeeling meende te mogen verlangen, dat voor vertooningen van geluidssmalfilms in café's en restaurants etc. dezelfde eischen gesteld zouden worden, als die ten behoeve van de gewone films in de bioscopen. Eenige malen kwamen bij het Afdeelingsbestuur klachten binnen omtrent de benadeeling van de belangen eeniger leden door per sonen, welke meenden bij het aanbieden van filmreclame aan koo- pers te moeten suggereeren, dat de vertooning in bepaalde theaters niet op een wijze zou geschieden als in overeenstemming met hunne belangen. Het Afdeelingsbestuur heeft inmiddels een onderzoek ingesteld en verder die maatregelen genomen, welke onmiddellijk een eind aan dergelijke praktijken hebben gemaakt. Met genoegen kan geconstateerd worden, dat, ten aanzien van de omzetbelasting, welke oorspronkelijk geheven zou worden op de levering van electriciteit, inmiddels door de autoriteiten besloten werd, deze belasting niet te heffen.. Voor zoover het Bestuur heeft kunnen nagaan, hebben de ver tooningen van Nederlandsche geluidsfilms gedurende 1935 niet aan de verwachtingen beantwoord, als oorspronkelijk door de bio scoop-exploitanten gekoesterd. Of dit niet beantwoorden van deze verwachtingen moet worden toegeschreven aan de kwaliteit der geproduceerde films of aan andere factoren, wenscht het Afdeelingsbestuur hier buiten be spreking te laten. Rest het Afdeelingsbestuur alleen hier mede te 125

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 122