deelen, dat het wenschelijk is, dat de filmhuurprijzen van alsnog te produceeren Nederlandsche films, zich dienen aan te passen aan de huidige filmhuren, welke verlangd worden voor producten van buitenlandsch fabrikaat, daar is komen vast te staan, dat wat be treft de trekkracht van een Nederlandsch sprekende film in het meerendeel der gevallen, deze thans niet meer grooter is dan van een filmwerk van buitenlandsch fabrikaat. Voor zoover is kunnen worden vastgesteld, verminderde de be langstelling van het publiek voor de Zondagochtendvoorstellingen. De verhouding tot de afdeelingen was goed, terwijl, zooals den leden bekend is, eenige malen omtrent de interpretatie van eenige Bondsbesluiten een verschil van opinie ontstond met het Hoofd bestuur, welke aangelegenheid uiteindelijk op afdoende wijze met het Hoofdbestuur werd opgelost, Verder maakt het Bestuur met genoegen melding van de har telijke samenwerking met alle autoriteiten, de hoop uitsprekende, dat deze ook in 1936 moge voortduren. Het Afdeelingsbestuur meende in eenige vergaderingen de aan gelegenheid der televisie onder de aandacht van de leden te moe ten brengen. Er werd na gehouden discussies besloten, deze nieuwe toekomstige bedreiging voor het bioscoopbedrijf onder de aan dacht van het Hoofdbestuur te brengen. Het Hoofdbestuur deelde onder dank mede, nota te hebben ge nomen van de mededeelingen van het Afdeelingsbestuur en dat deze aangelegenheid zijn volle aandacht had. Tenslotte wenscht het Afdeelingsbestuur hier nog in herinnering te brengen, dat het besluit van 11 Februari 1935, dat oorspronkelijk zou eindigen per 31 December 1935, in verband met de vele werk zaamheden der Studie-Commissie, verlengd werd tot 15 Febr. 1936. Gezien den ongunstigen toestand van het bioscoopbedrijf (blijkens de daling der Belasting Openbare Vermakelijkheden over 1935 met een bedrag van 27000.bij een toename van het theater park) blijkt het inderdaad noodzakelijk om paal en perk te stellen aan een ongezonde expansie van het filmbedrijf. De loop der bevolking toonde in 1935 in 's-Gravenhage een nieu we stijging aan. Het aantal inwoners per 31 December 1935 be droeg nl. 482.375 in afwijking van per 31 December 1934 477.469, een vermeerdering dus van 4906 inwoners. Verder kan vermeld worden, dat op 31 December 1935 bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs te 's-Gravenhage ingeschreven ston den 26169 werkzoekenden, tegen 25986 op 31 December 1934. In hoeverre de verlaging der entree-prijzen, welke in den loop 126

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 123