overlading van filmprogramma's (wij zagen reeds programma's, waarop 3 hoofdnummers voorkwamen) en een verlaging der entree prijzen, die den exploitanten geen behoorlijk inkomen meer kan schenken. Het ergste van alles is nog, dat in sommige gevallen tusschen concurrenten een zekere wedloop in het invoeren van prijsverlagin gen dreigt te ontstaan, die voor de betrokken bedrijven slechts de meest noodlottige gevolgen kan hebben. Dat op dit gebied eerlang de organisatie zal moeten ingrijpen spreekt vanzelf. Blijkens eenige ontvangen circulaires van het Hoofdbestuur heeft dit college bereids zijn aandacht aan dit euvel geschonken en in dit verband mag wel worden medegedeeld, dat ook het bestuur van den Afdeelingsraad reeds ernstig zoekt naar de juiste methode, waarop dit euvel kan en moet worden bestreden. Wat er ook gebeure, het afdeelingsbestuur zal in deze aange legenheid ongetwijfeld straks geroepen worden een belangrijke taak te vervullen. Een belangrijke verlichting in den strijd om het bestaan onzer exploitanten zou ongetwijfeld intreden, indien een aanmerkelijke verlaging der vermakelijkheidsbelasting kon worden verkregen. Wij weten, dat wij hiermede een groot woord hebben uitgesproken en dat wij hiermede een denkbeeld hebben geopperd, waarvan de verwezenlijking met de grootst mogelijke moeite zal gepaard gaan. Tegen moeite heeft echter de Nederlandsche Bioscoop-Bond nooit opgezien, wanneer het betrof het verdedigen van de levensbelangen der leden. En hoewel het ons bekend is, dat over het invoeren van een ver- makelijkheidsbelastingverlaging zelfs de regeering een woordje kan meespreken, zoo willen wij toch niet aan het verkrijgen van een gunstig resultaat wanhopen, zeker niet voor die gemeenten, en dat zijn er reeds vele, waarvan kan worden aangetoond, dat ze verliezen opleveren. Voor het voeren van een dergelijke belangrijke actie is een sterke en een in hoog aanzien staande organisatie noodig. Met vreugde constateerden wij reeds, dat het aanzien van onze Zuidelijke Afdeeling in het afgeloopen jaar aanmerkelijk is toegenomen. Hier voor hebben allereerst gezorgd de leiders van de z.g. Gezinsfilm- actie. De leiders dezer actie, die ten doel had, gelden bijeen te brengen voor het vervaardigen van een Katholieke gezinsfilm, hadden zich reeds vroeger in woord en geschrift de meest verbeten vijanden van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf en zijn beoefenaren betoond. Bestuursfunctionnarissen van den Bond en vooraanstaande leiders 129

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 126