Na een inleidend woord van den stichter van Filmstad, den heer Loet C. Barnstijn, hield de Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, Prof. Dr. Ir. H. C. J. H. Gelissen een van grooten realiteitszin getuigende rede, waarin hij de onderneming met zijn bijzondere wenschen voor haar welslagen voor geopend verklaarde. Tot besluit sprak de Voorzitter van den Nederlandschen Bio scoop-Bond een woord van gelukwensch. Louis Lumière onze gast. Maandag 14 October was het de groote dag van Lumières komst naar Nederland en de Nederlandsche filmwereld heeft niet nage laten haar beroemden gast in te halen met de egards, die zij hem verschuldigd was. Omstreeks 10 uur des morgens daalde de K.L.M.-vogel, die den grijzen Franschman uit zijn land had gehaald, uit een helderblauwen herfsthemel op Waalhaven neer en eenige oogenblikken later zette de uitvinder der cinematographie zijn eerste schreden op Neder landschen bodem. Het Dagelijksch Bestuur van den Bond, alsmede de Bondsdirec teur, het Dagelijksch Bestuur der herdenkingscommissie en het Bestuur der Afdeeling Rotterdam waren ter begroeting aanwezig. In gezelschap van de heeren Ch. Delac, President van de Cham- bre Syndicale de la Cinematographie francaise en den Bondsvoor zitter vertrok de heer Lumière vervolgens naar Den Haag, waar hij op het Departement van Onderwijs in buitengewone audiëntie ontvangen werd door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Omstreeks 2 uur werd den gasten in Hotel des Indes een déjeu- ner aangeboden door de Afdeeling Den Haag. Voor het Hotel des Indes had de Afdeeling Den Haag een eere- wacht van herauten opgesteld, die den grooten Franschman bij zijn aankomst een eeresaluut bracht. Nadat de Fransche gezant een thee had aangeboden op de lega tie, vertrok het gezelschap in den middag naar de hoofdstad ter bijwoning van een eerevoorstelling in het Theater Tuschinski. Na deze voorstelling was in het Tuschinski Cabaret voor de leden van den Bond en eenige genoodigden een samenzijn gearrangeerd, dat een zeer geanimeerd verloop had. Vermelden wij nog, dat dienzelfden dag des morgens om 11 uur een excursie is ondernomen naar de Cinetone-studio's te Am sterdam, waaraan een groot aantal belanghebbenden bij het film- 11

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 12