De tekst van de oorkonde, welke deze benoeming vermeldt en welke door den heer P. den Besten uit Rotterdam fraai gecalligra- feerd was, luidt als volgt: „Bewondering en erkentelijkheid hebben den Nederlandschen Bioscoop-Bond doen besluiten aan LOUIS LUMIÈRE, den uitvinder der cinematographie en onvermoeiden werker aan haar vervolmaking, het eere-lidmaatschap aan te bieden van den Nederlandschen Bioscoop-Bond; en is hem in persoon van dit besluit mededeeling gedaan tijdens een plechtige samenkomst in het Koloniaal Instituut te Amsterdam, op Dinsdag den vijftienden van de maand October in het jaar negentienhonderd vijf-en-dertig, ter herdenking van het veertig-jarig bestaan der cinema tographie." De bijeenkomst in het Koloniaal Instituut werd besloten met de vertooning van een groote, door de heeren W. Mullens, B. D. Ochse en C. S. Roem met medewerking van vrijwel alle Neder- landsche filmimporteurs samengestelde historische film, welke de ontwikkeling der cinematographie vanaf 1895 op een zeer geslaagde wijze reconstrueerde. Dank zij mede de geestige toelichting van een der samenstellers, den heer W. Mullens en de voortreffelijke muzikale begeleiding, is deze vertooning een ongewoon succes ge worden. Ook het gemeentebestuur van Amsterdam heeft den heer Lu- mière ten stadhuize een charmante ontvangst bereid en de waar nemende burgemeester, Mr. G. C. J. D. Kropman, heeft hij deze gelegenheid een voortreffelijke rede uitgesproken. Namens den heer Lumière en mede namens den Bond heeft de heer D. Ham burger dank gezegd voor de ontvangst. Dinsdagavond hebben de Fransche gasten met enkele hoofd bestuursleden, den Bondsdirecteur, den Voorzitter van de herden kingscommissie en de samenstellers van de historische film aan een eenvoudigen maaltijd aangezeten in het Carlton Hotel te Amster dam. Woensdag 16 October was al te spoedig het oogenblik van vertrek voor de Fransche gasten genaderd en omstreeks half een 's middags zijn zij per vliegtuig van Schiphol naar Parijs vertrokken. Bij zijn vertrek heeft de heer Lumière den Bondsvoorzitter aller hartelijkst bedankt voor de prachtige ontvangst en hem tevens ver- 13

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 14