zocht dien dank ook aan de leden te willen overbrengen. Ook in een schrijven, hetwelk de heer Lumière den Bondsvoorzitter on middellijk na aankomst te Parijs heeft doen toekomen, heeft hij nogmaals zijn groote erkentelijkheid tot uitdrukking gebracht voor de eer, die hem in Nederland is te beurt gevallen. Geheel in het kader der herdenking, zooals ze door den Bond was georganiseerd, hebben ook de afdeelingen Rotterdam en het Zuiden zich niet onbetuigd gelaten. Gedurende de week van 22 tot 30 November heeft de Afdeeling Rotterdam een tentoonstelling van de ingekomen affiche-ontwerpen georganiseerd in de tentoon stellingszaal van Studio '32 te Rotterdam. De Bondsdirecteur heeft deze tentoonstelling, waarvoor groote belangstelling bestond, met een korte rede geopend. De Afdeeling Het Zuiden van den Bond heeft op 12 December 1935 een affiche-tentoonstelling georganiseerd te Eindhoven, ter wijl in de groote zaal van Hotel du Commerce een plechtige verga dering is gehouden, welke door tal van plaatselijke autoriteiten en burgemeesters van Zuidelijke gemeenten werd bijgewoond. De heer W. Peters uit Venlo sprak het openingswoord, het Hoofdbestuurs lid, de heer P. M. Vermin hield een lezing over „Het Nederlandsche bioscoopbedrijf en zijn organisatie" en Prof. Huib Luns hield een belangwekkende causerie over ,,De beteekenis en de verheven taak der Cinematographie." Een uitvoerig verslag van de verschillende herdenkingsplechtig- heden hebben wij indertijd reeds gepubliceerd in de „Maandelijk- sche Mededeelingen". Zij nog gereleveerd, dat de heeren Hamburger, De Hoop en Mullens den Bond bovendien vertegenwoordigd hebben bij de officieele viering van het jubileum van Louis Lumière, welke in November in de Sorbonne te Parijs gehouden is. Aan het eind van dit overzicht gekomen, mogen wij met recht constateeren, dat er van deze herdenking meer gebleven is dan een prettige herinnering. Mede dank zij de persoonlijke aanwezigheid van den uitvinder der Cinematographie is zij geworden tot een episode, die met lichtende letters in de historie van het Neder landsche film- en bioscoopbedrijf blijft opgeteekend, tot een mijl paal, waarmede ons de weg is gebakend naar een mooie toekomst van nog grooter bloei, nog meer ondernemingsmoed en nog sterker saamhoorigheidsbesef. Tot besluit zij onze erkentelijkheid betuigd aan allen zonder uit zondering, die tot het welslagen der herdenkingsweek hebben medegewerkt. 14

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 15