waarvan de leden van den Bond de vertooningsrechten hebben, in handen van onbevoegden komen. Het Hoofdbestuur heeft hierop aan de verschillende organisaties op het gebied van het film- en bioscoopbedrijf in Europa en Ame rika een brief gezonden, waarin het de aandacht op het voren- vermeld besluit heeft gevestigd met verzoek aan de leden dier orga nisaties te verbieden, de vertooningsrechten op het normaalbreedte- formaat van een film, voor wat de vertooning in Nederland betreft, aan iemand over te dragen zonder hem tegelijkertijd diezelfde rech ten op het smalbreedte-formaat van die film af te staan. Wij vertrouwen, dat het thans binnen afzienbaren tijd aan iederen filmproducent ter wereld duidelijk moge worden, dat, althans waar het de vertooning van hun films in Nederland aangaat, de vertoo ningsrechten van de normale copieën dier films niet gescheiden kunnen worden van de rechten op de smalfilmcopieën ervan. Bondscontract voor componisten. Mede als uitvloeisel van een besluit van het Bureau der Inter nationale Federatie van filmproducenten, waarvan elders in dit verslag gewag wordt gemaakt, heeft het Hoofdbestuur een contract voor componisten en filmproducenten ontworpen, aan welk ont werp eveneens de buitengewone ledenvergadering van 17 Juni 1935 haar goedkeuring heeft gehecht. In dit contract draagt de componist over op den filmproducent, gelijk deze van den componist aanneemt, alle auteursrechten in den meest uitgebreiden zin, geene uitgezonderd, die de componist op de uit hoofde van de overeenkomst te componeeren muziek kan doen gelden, hetzij op het gebied van de geluidsfilm, hetzij op eenig ander gebied, zoowel in als buiten Nederland. Bovendien is in dit contract nader gestipuleerd, dat de compo nist er tegenover den filmproducent voor instaat, dat hij de auteurs rechten, zooals hiervoor omschreven, niet reeds geheel of gedeel telijk aan een of meer anderen dan den filmproducent heeft over gedragen, en den filmproducent vrijwaart voor alle kosten, schaden en interessen, die deze mocht lijden, doordat het tegendeel het geval mocht blijken te zijn. BELASTINGEN. Ten aanzien van de overheidslasten mocht het ons in het afgeloopen jaar niet gelukken eenige verlichting te verkrijgen, ter- 25

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 26