college antwoordde, dat gevoegelijk van dit onderhoud kon wor den afgezien, daar de belasting inmiddels was verlaagd. In Zaltbommel hebben B. en W. een voorstel tot verhoo ging van de vermakelijkheidsbelasting van 10 op 20 ingetrok ken, aangezien zij er zich dezerzijds van hebben laten overtuigen, dat door een verhooging van lasten het ter plaatse gevestigde bioscoopbedrijf niet langer zou kunnen worden uitgeoefend. Zeist was tot voor kort een van de steeds zeldzamer wor dende gemeenten, waar geen vermakelijkheidsbelasting op de bio scoopexploitatie drukt, In het afgeloopen jaar kwamen B, en W. echter met het voorstel bij den Raad teneinde een belasting van 15 in te voeren. Hoewel wij dit gevaar niet geheel hebben kun nen bezweren, is dit percentage, nadat de Bondsdirecteur een be spreking met het college van B. en W. had gevoerd, waarbij echter op een veel verder gaande tegemoetkoming was aangedrongen, tenslotte vastgesteld op 9, en wel gedurende de eerstvolgende drie jaar. In de gemeente Hoogezand hebben B. en W. getoond een open oog te hebben voor de nooden van ons bedrijf en tot heden voet bij stuk gehouden tegen den drang van Gedeputeerde Staten in, om het percentage der vermakelijkheidsbelasting van 15 op 20 te brengen. Gedeputeerden van de provincie Groningen hadden de begrooting der gemeente Hoogezand n.1. niet goedgekeurd en vorderden naast diverse wijzigingen een verhooging van het per centage van 15 op 20. De gemeenteraad is aan alle verlangens van Gedeputeerde Staten tegemoet gekomen, behalve aan die be treffende de vermakelijkheidsbelasting, nadat het voltallig college van B. en W. den Raad geadviseerd had aan het verzoek om ver hooging niet te voldoen. Men stelde zich op het standpunt, dat een verhooging de lasten te veel op den spits dreef èn voor het uit gaande publiek èn voor de ondernemers. Terecht verwachtte men van een verhooging eerder een lagere, dan een hoogere opbrengst. Inmiddels is de begrooting goedgekeurd terugontvangen, doch met de bemerking, dat van een verhooging van vermakelijkheids belasting niet kon worden afgezien. B. en W. hebben toegezegd betreffende dit punt een nader on derzoek te zullen instellen. Zij hierbij dezerzijds opgemerkt, dat het percentage van 15 in de provincie Groningen, met uitzondering van de stad Groningen, het hoogste is, dat geheven wordt. In Beverwijk kwamen B. en W. met een voorstel tot ver hooging van 15 op 20 welk voorstel in den gemeenteraad van 28 Mei 1935 is goedgekeurd. Met voldoening kan echter worden 31

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 32