Vervolgens sprak de conferentie de hoop uit, dat er ontworpen zouden worden „concept-contracten, gelijkluidend voor alle landen, niet alleen wat betreft de auteurs van letterkundige- en kunstwerken, maar ook voor componisten van muzikale werken.' Deze contracten zullen als verplichtend gelden voor alle auteurs, telkenmale wanneer een lid der Federatie een zoodanig contract afsluit. Het Bureau van de Internationale Federatie is ten tweeden male in vergadering bijeengekomen te Berlijn tegelijkertijd met het al daar door de Duitsche Reichsfilmkammer georganiseerde filmcon- gres, waarvan elders in dit verslag gewag gemaakt is. In verband met het afwijzend standpunt, dat het Hoofdbestuur ten opzichte van dit congres had ingenomen, was de Bond te Berlijn niet vertegenwoordigd. Als gevolg van de stichting van de Internationale Filmkamer en van de besprekingen, welke daarop op 12 en 13 Juli te München gehouden zijn, is de vraag opgeworpen of de bestaande Internatio nale Federatie opgelost moest worden in de Internationale Film kamer. Deze kwestie is behandeld in een nieuwe vergadering van de Internationale Federatie, die in de laatste week van Augustus 1935 in het Lido (Venetië) is gehouden en waar de Bond door den Directeur was vertegenwoordigd. De Bondsdirecteur heeft zich hier namens den Bond verzet tegen aansluiting van de Internationale Federatie bij de Internationale Filmkamer. Ondanks langdurige discussies kon onder de leden geen een stemmigheid verkregen worden en derhalve zijn de besprekingen te Parijs voortgezet. Deze vergadering, welke in het begin van November gehouden is tegelijk met de Lumière-feesten te Parijs, werd behalve door den Bondsdirecteur eveneens bijgewoond door de heeren D. Ham burger en W. Mullens, resp. Voorzitter en Eere-vooizitter van den Bond. De Bondsdirecteur heeft tijdens de besprekingen verschillende bezwaren ontwikkeld tegen aansluiting van de Federatie bij de Internationale Filmkamer. In zijn uitvoerige rede heeft hij er o.m. op gewezen, dat de oplossing van de Internationale Federatie van Filmproducenten in een nieuwe internationale organisatie afbreuk 45

Jaarverslagen | 1935 | | pagina 46